минулої п’ятниці здолбунівські шахісти зіграли бліц-турнір

Призери і переможець бліц-турніру (зліва направо: Й. Борзенко,  А. КИРИЛЮК, Ю. КОШМАК).

Призери і переможець бліц-турніру (зліва направо: Й. Борзенко,  А. КИРИЛЮК, Ю. КОШМАК).

Власне це була спроба відновити змагання прихильників цього виду спорту, засновані ще в далекому 1977 році самим Михайлом Степановичем - тодішнім редактором нашої районки, журналістом-професіоналом і знаним любителем та популяризатором шахів. Щоправда, за його життя шаховий бліц у редакції присвячувався Дню преси. Згодом справу організації змагань продовжив Володимир Дрозюк, котрий у 1988 році змінив Михайла Степановича на посаді керівника колективу газети. Після того, як 19 червня 1993 року М. Сергієнко відійшов у Вічність, було прийнято рішення присвятити редакційні бліц-турніри його пам’яті. Таких провели кілька. А потім була перерва - на роки...

Під час шахових партій.

Під час шахових партій.


З ініціативою відродити традицію проведення змагань пам’яті Михайла Сергієнка виступила первинна організація Національної спілки журналістів України при редакції «Нового життя», підтримали її нинішній колектив видання, Рівненська обласна федерація шахів та особисто Юрій Кошмак - уродженець Здолбунова, а нині мешканець Києва, президент Федерації заочних шахів України. Було розроб­лено відповідне Положення, затверджено регламент бліцу, створено оргкомітет і сформовано призовий фонд. А результатом усіх цих зусиль стали змагання. І, мабуть, все-таки символічно, що участь у них, як і в першому бліц-турнірі, узяли десятеро шахістів, і те, що відбулись вони 3 червня, майже у День журналіста.


За шахівниці, аби визначити найсильнішого, сіли кандидати у майстри спорту Петро Борисюк, Йосип Борзенко, Юрій Кошмак і Анатолій Кирилюк, першорозрядники Михайло Бедратий, Ананій Овсіюк, Богдан Форманчук, володарі ІІ розряду з шахів Василь Гаркушенко і Михайло Гусак, а також колишній працівник редакції Анатолій Фещук. Змагання відбувалися згідно з правилами ФІДЕ, за коловою системою. Суддівство здій­с­­нював Олександр Попов, суддя ІІ категорії з шахів. Почесним гостем турніру був заступник голови Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України Володимир Дрозюк.
У підсумку, за кількістю набраних очок, переможцем бліц-турніру став голова Здолбунівського осередку Рівненської обласної федерації шахів Анатолій Кирилюк, друге місце посів Йосип Борзенко, третє - Юрій Кошмак. Усіх їх було нагороджено грамотами, призами та піврічною передплатою на газету «Нове життя». А Анатолій Кирилюк, крім того, отримав відзнаку як найстарший серед учасників.
Того ж дня шахісти поклали квіти до могили Михайла Сергієнка. Вони з шаною ділилися спогадами про своє з ним спілкування чи співпрацю, адже знали його особисто і дуже поважають дотепер.
Що ж, спроба відновити традиційні колись змагання виявилась вдалою. І є надія на те, що такі відбудуться в редакції і в наступному році.
Ольга ЯКУБЧИК,
член оргкомітету змагань.

Comments are now closed for this entry