Життя кожного з нас складається по-своєму. Добре, якщо усе в ньому гармонійно, і воно повнокровне, сповнене усілякими благами. А якщо доля раптом змінює цю картину, і людина залишається одинокою на схилі літ, стає немічною, інвалідом, стикається з бідністю? Так, їй потрібна допомога, певний соціальний захист.
На жаль, людей таких чимало. На сьогодні тільки в нашому районі громадян, які потребують різних видів соціальної допомоги, виявлено 2014. Частково ними опікується і наш Територіальний центр, назва якого - “з обслуговування одиноких громадян похилого віку та інвалідів” - говорить сама за себе.
Центр обслуговує 1337 осіб, в тому числі 799 ветеранів війни та праці. Послуги підопічним надаються в домашніх умовах та в установі стаціонарного перебування. Для цього в структурі Територіального центру створено 4 відділення.
Цього року соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома та безробітні, направлені районним центром зайнятості на громадські роботи по догляду за одинокими, обслуговували 565 самотніх громадян похилого віку.
Медична сестра відділення соціально-побутової реабілітації постійно надає підопічним Терцентру медичні послуги та консультації. Малозабезпечені жителі району мають змогу отримати в центрі “гуманітарні” одяг та взуття. На базі Здолбунівського будинку-інтернату самотні та малозабезпечені громадяни отримують благодійні гарячі обіди.
Соціальні працівники відділення з обслуговування малозабезпечених громадян у сільській місцевості допомагають у зборі документів для оформлення справ з призначення різних видів соціальної допомоги та субсидій. У приміщенні Будеразької лікарської амбулаторії функціонує стаціонарне відділення центру для постійного проживання одиноких громадян. Нині там перебувають 10 одиноких мешканців району.
Робота в територіальному центрі не для байдужих із холодним серцем, бо працюємо з людьми і для для людей. Серед наших підопічних ті, хто десятки років віддав праці задля розвитку культури, освіти, економіки нашої країни, захищав її від ворогів, ті, хто через проблеми із здоров‘ям чи через якісь інші прикрі обставини залишились сам на сам із проблемами та бідою. Вони такі різні. Але всі потребують людської чуйності, душевного тепла, щирого розуміння і співпереживання. Тому, виконуючи певну фізичну роботу, намагаємось підтримувати цих людей і морально.
Наше завдання - допомога і захист. Тому у переддень професійного свята хочу побажати своїм колегам здоров‘я, наснаги і сили, невичерпних доброти і людяності, особистого щастя та вдячності за їх нелегку працю.
Тетяна СТРІЛЬЧУК,
завідуюча відділенням соціальної допомоги вдома  
Здолбунівського територіального центру з обслуговування одиноких громадян похилого 
віку та інвалідів.

Comments are now closed for this entry