На сесії райради реорганізували школу і посперечалися про ліжко-місця у ЦРЛ

Здолбунівська районна рада всуціль складається з представників демократичних партій. І кожен з депутатів-спікерів, виступаючи, говорить начебто правильні і важливі речі. Однак дійти консенсусу щодо принципових питань обранцям вдається не легко і не завжди.
Саме через тривалі обговорення сьома сесія Здолбунівської райради сьомого скликання працювала незвично довго. Хоч більшість питань порядку денного депутатам вдалося «пройти» оперативно, зважаючи на те, що попередньо їх обговорили на засіданнях профільних комісій.
Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за перший квартал, внесли зміни до бюджету на 2016 рік, розглянули хід виконання ряду районних програм. Першим серед найбільш обговорюваних питань стала інформація начальника Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУНП в Рівненській області про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території нашого району. На запитання депутатів відповідав в. о. начальника Сергій Криса, який визнавав наявність певних недоліків у роботі відділення. Зокрема відзначив, що після реформування правоохоронних органів критичною є ситуація на дорогах, що призводить до збільшення кількості ДТП. Адже працівників, які опікувалися б дорожнім наглядом, у місцевому підрозділі поліції наразі немає. За словами Сергія Криси, найголовніше зараз - якісний підбір кадрів на чотири таких посади. Є питання і щодо потреби встановлення відеокамер на найпроблемніших ділянках шляхів, де виникають складні ситуації. Саме через відсутність відеофіксації досі не знайдений винуватець ДТП, яка сталася у лютому цього року, - тоді невідомий водій здійснив наїзд на школяра на вулиці Коперніка. Нині у районі немає жодної такої камери, хоч в ході обговорення на сесії з’ясувалося, що свого часу «десь якісь» камери у нас таки закуповували. Однак депутати не стали повертатися до минулого, а висловили готовність спільно з міською радою усе ж вирішити питання встановлення відеонагляду, принайм­ні, на найбільш проблемних ділянках шляхів. Утім, «правоохоронні» проблеми на цьому не вичерпуються, адже навіть на сесії їх порушували чимало. Йшлося і про активізацію «діяльності» крадіїв, які цуплять майно з підвалів будинків, і про надмірне навантаження на дільничних інспекторів, які фізично не встигають дбати про лад на ввірених їм дільницях. Врешті, звіт депутати взяли до уваги. Але й питання залишилися - начебто реформа правоохоронних органів відбулася, а відчутних змін у районі наразі якось не помітно…


Очікувано підтримали на сесії і реорганізацію Старомощаницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у ЗОШ І ступеня. Щоправда у ході розгляду питання знову «постав» аспект стосовно підвезення учнів до Білашвіського НВК. Щодо механізму придбання шкільного автобуса досі тривають консультації. Однак, згідно з ухваленим на сесії рішенням, до 20 червня відділ освіти повинен остаточно розробити механізм купівлі транспортного засобу, тож час на його практичне втілення до початку навчального року ще буде.
У контексті реорганізації школи вкотре «випливло» і питання об’єднання сільських громад. Бо виходить, що процес оптимізації освітньої мережі вже стартував, з’являється і доволі втішна інформація про проведення ремонту деяких сільських доріг. А на Здолбунівщині жодного руху щодо об’єднання як не було, так і немає. Натомість сільські голови, від яких багато чого залежить, у відповідь на таке зауваження дружно промовчали.
Зате природні ресурси району ми потроху втрачаємо. Йдеться зокрема про ліси, які ростуть на його території. П’ятнадцятого березня 2016 року було ліквідовано ДП СЛАП «Здолбунівський держспецлісгосп». Як наслідок, майно підприємства та ліси площею 2314 га на територіях шести сільських рад Здолбунівського району було передано ДП «Рівненський лісгосп». Тут депутати були одностайними: на землях Здолбунівського району повинні господарювати його жителі. Тому на сесії підтримали звернення до обласної влади та ВРУ щодо передачі лісів ДП «СЛАП «Здолбунівський держспецлісгосп» в постійне користування Здолбунівському районному комунальному спеціалізованому лісогосподарському та мисливському підприємству «Здолбунівський лісгосп» Здолбунівської районної ради.
Але найдовше та найбурхливіше депутати обговорювали проблему скорочення ліжко-місць у Здолбунівській центральній районній лікарні. Настільки гостро питання постало через те, що скорочення ліжкового фонду попередньо було передбачене у відділенні ЦРЛ, яке діє у Мізочі. Сплеск обурення з боку жителів «мізоцької зони» зрозумілий. Вмотивованою виглядає й позиція головного лікаря ЦРЛ Владислава Сухляка, який і запропонував піти таким шляхом, навівши ряд аргументів (детальніше про «лікарняне питання» читайте у наступному номері «Нового життя»). Депутати ж після тривалого обговорення ухвалили рішення створити робочу групу, яка напрацює оптимальний варіант зменшення ліжкового фонду. Бо скільки б не сперечалися обранці, намагаючись відстояти ті варіанти, котрі б довели виборцям їхню занепокоєність проблемами громади, факт залишається фактом: скорочувати ліжка все одно доведеться - чи у Мізочі, чи в Здолбунові. Адже відповідний наказ ще у березні видало Міністерство охорони здоров’я України. А тих, хто «вгорі», механізми втілення такої оптимізації та її наслідки хвилюють менше всього.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry