День Героїв - це день пам’яті усіх українців, які присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. Відзначають його щовесни понад сімдесят років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв. Свято тоді при­урочили до сумного дня, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Також зазначили, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття» Микола Міхновський та Симон Петлюра. День Героїв - свято, покликане відродити в українцях героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА, діячів ОУН.
У наш час 23 травня ми вшановуємо також героїв Небесної Сотні, які чинили шалений опір антиукраїнській владі, борців за територіальну цілісність і незалежність України - вояків АТО, які є взірцем служіння українській нації для кожного з нас. До дня пам’яті мужніх був приурочений і тематичний вечір “Пам’ятаємо героїв. Збережемо в серцях їхні імена”, який відбувся у Здолбунівській центральній районній бібліотеці.


На захід був запрошений учасник Революції Гідності, воїн АТО, патріот і активіст, автор мемуарів про життя українських військових Петро Олегович Солтис. Він поділився з присутніми спогадами про службу в зоні Антитерористичної операції на Сході України, а також відповів на численні запитання від юних слухачів - учнів 10-Б класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст.
№ 6 (класний керівник - В. Є. Мирончук).
Звучали під час заходу й зворушливі патріотичні вірші. Їх декламували школярки Юлія Сульжук, Іванна Середа, Єлизавета Денисова, Валентина Данилюк.
Людмила СКІРКАНІЧ,
провідний бібліотекар
Здолбунівської ЦРБ.

Comments are now closed for this entry