облаштують у селах Здолбунівщини за співфінансування з районного бюджету

Минулого тижня у районній раді відбулося засідання комісії з визначення переможців конкурсу підтримки та розвитку місцевих ініціатив територіальних громад Здолбунівського району. Її члени затвердили результати конкурсу, який був оголошений 1 квітня цього року відповідно до рішення районної ради від 24 лютого 2016 року № 49 «Про Програму підтримки та розвитку місцевих ініціатив територіальних громад Здолбунівського району на 2016-2017 роки».
Територіальні громади відреагували на конкурс доволі жваво: загалом на розгляд комісії від селищної та 16 сільських рад надійшло 26 проектів, загальна вартість яких становить 1091,3 тис. грн.
У результаті конкурсною комісією було відібрано 13 проектів, вартість яких складає 497,9 тис. грн. Зокрема залучення коштів районного бюджету становить 327,2 тис. грн., внесок місцевих бюджетів - 134,9 тис. грн., залучення коштів громад - 35,8 тис. грн.


Більшість проектів стосувалися вирішення тих питань, які традиційно є найпроблемнішими для місцевих громад. Йдеться про енергоощадні технології, реконструкцію та ремонт приміщень соціально-культурної сфери та облаштування місць відпочинку… Наприк­лад, у Мізочі, Копитковому, Новосілках, Дермані Другій та Бущі прагнуть обладнати місця для занять спортом, в Івачкові, Ступно та Глинську - встановити енегроощадні вікна відповідно в будинку культури, бібліотеці та в дошкільному закладі, а в Будеражі - здійснити благоустрій кладовища.
- Завдяки проведенню цього конкурсу за останні кілька років маємо десятки реалізованих проектів: збудовані дитячі майданчики, відремонтовані клуби, ФАПи, ДНЗ... Прикметно, що фінансування робіт здійснюється з кількох бюджетів, і при цьому за відносно невелику суму з районного бюджету можна вирішити конкретну проблему населеного пункту. Тож переконаний, що такий підхід до вирішення важливих для громад питань має бути пріоритетним. Саме тому минулого року з восьми проектів-переможців аналогічного обласного конкурсу три - це проекти нашого району. Цього року на обласний конкурс Здолбунівський район підготував та подав 6 проектів, і це найбільше серед усіх районів області, - зазначив голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.
Тому результати конкурсу є, звісно, відчутним кроком до розвитку сільських громад. Щоправда його підсумками наразі задоволені не усі. Наприклад, здовбичани, які ініціювали та поволі втілюють у життя ідею облаштування сільського парку, дещо «ображені» на те, що їхній проект до переможного списку не потрапив. Однак проект цієї громади щодо благоустрою парку також бере участь в обласному конкурсі. У разі його перемоги ймовірне і співфінансування з районного бюджету.
Тому усім очільникам сільських громад, безпереч­но, треба брати приклад зі своїх колег та гуртуватися, продукувати ідеї і вчитися створювати привабливі проекти. Адже навіть кількатисячний внесок у розвиток громади є важливою сходинкою на шляху до поліпшення інфраструктури наших населенних пунктів.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry