Уже другий рік поспіль триває у Здолбунівському районі реалізація проекту “Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові і Переяслав-Хмельницькому із залученням їхніх родичів та волонтерської молоді”, який фінансує Німецький Фонд “Пам’ять, відповідальність, майбутнє”.

 

Важливою складовою проекту є створення в його рамках молодіжних волонтерських груп з метою залучення їх до спілкування, проведення спільного з людьми похилого віку дозвілля, відвідування останніх на дому.
Здавалося б, що може бути спільного в інтересах молоді та людей похилого віку? Молодь на порозі дорослого життя сповнена надій на щасливу долю. Але ж і старше покоління, люди з величезним житейським досвідом, у своїй молодості також мріяли про щасливе майбуття. Та лихоліття Другої світової війни перервало їхні сподівання та мрії.
Через долю людини канвою проходить історія країни, в якій вона живе. Кілька днів, які кардинально змінюють життя. Чи доводилось вам пережити щось подіб­не? Учасникам нашого проекту - так.
Коли старше покоління розповідає молодим про свій досвід, відбувається діалог поколінь, передача живої пам’яті, яку жоден архів не здатен у повному обсязі зберегти. Через пам’ять молодь вчиться відповідальності за своє майбутнє.


Волонтерська група молоді Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 у складі десяти осіб з січня 2015 року задіяна на різних напрямках роботи проекту. Це, зокрема, участь у проведенні тренінгів, організації спільного дозвілля, екскурсійних поїздок, відзначення історичних дат, зустрічей у кафе “Теплий дім”.
Волонтери залюбки беруть участь у відвідуваннях учасників немобільної групи безпосередньо за місцем проживання. Історії юнацьких років Є. А. Халупової,
Л. Г. Шахнюк, Т. С. Підгайської та інших дуже вразили волонтерів. Про те, що можна гідно поводитись у найкритичніших ситуаціях і не втрачати надії попри примусові роботи чи ув’язнення, дізнались вони з розповідей старших людей.
Змістовними та вдало організованими були зустрічі з Г. Т. Литвинчук та в’язнем концтабору “Равенсбрюк”
М. Ф. Пастушенко. Затамувавши подих, діти слухали їхні розповіді. Надзвичайно позитивну енергію отримали вони від спілкування, а потім розповідали у школі іншим учням про цю зустріч.
Такі зустрічі неповторні. Вони змінюють дітей, змінюють їхнє ставлення до людей похилого віку, дають змогу на прикладі долі однієї людини простежити долю всього народу, долю країни.
Упродовж дії проекту волонтери спільно з мобільними його учасниками побували на екскурсіях у Львові, Києві, у замках Тернопільщини. Спільні поїздки мають значний виховний момент. Особливо запам’ятались дітям екскурсії у Меморіальному комплексі “Національний музей ВВ війни 1941-1945 рр.”, де понад дві години ознайомлювались з оригінальними експонатами воєнних часів, мали змогу почути про те, як війна змінювала людські долі.
Дуже уважно і з любов’ю ставиться до волонтерів та учасників проекту його керівник Л. Д. Суковата, людина з великим серцем і щирою душею. Вона намагається якнайкраще організувати зустрічі молоді з представниками цільової групи, тож і відбуваються такі завжди на досить високому рівні.
Усі заходи проекту сприяють підвищенню свідомості молодих людей, покращенню знань з історії через невимушені бесіди з її живими свідками.
Алла МІСІКОВА,
керівник групи волонтерів
ЗОШ І-ІІІ ст. № 5.
На фото: під час заходів в рамках проекту.

Comments are now closed for this entry