Вісімдесят років тому, навесні 1936-го, у Здолбунові розпочалось будівництво «повшехної» семирічної школи ім. Королеви Ядвіги з польською мовою викладання (тепер це ЗОШ І-ІІІ ст. № 1). А вже через рік, у вересні 1937 р., до новозбудованого закладу поспішали перші його учні. За спогадами Марії Яківни Кулєши (Ковальчук), яка навчалася тут у шостому і сьомому класах упродовж 1937/1938 і 1938/1939 н. р., у спорудженні нової школи брали участь мало не всі мешканці Здолбунова.


Пропоную до уваги читачів кілька світлин з родинного архіву Валентини Устимівни Меренкової. Її батько - Устим Самуїлович Гецун, працівник пожежної дільниці, що тоді містилася поруч зі школою, був безпосереднім учасником тих подій.


Отож, на фото вгорі: будівництво школи (Устим ГЕЦУН у першому ряду другий зліва); на світлині внизу зліва: оркестр пожежної дільниці на тлі школи; на знімку знизу справа - Валентина МЕРЕНКОВА, у дівоцтві - Гецун, (зліва) з подругою (1960 рік).
Володимир ОСТАПУК,
історик-краєзнавець.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації. Коментатори які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі неавторизованих користувачів друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити