Урочистості з цієї нагоди та Дня Конституції Республіки Польща відбулися у нашому місті другого травня, розпочавшись службою Божою у римо-католицькому костелі Святих апостолів Петра і Павла. Далі на представників і гостей Товариства-іменинника очікувала святкова програма з промовами, віншуваннями, врученням відзнак і подарунків, концертом та частуванням стравами польської національної кухні.

Після того, як пролунали гімни України та Польщі, голова Товариства польської культури Здолбунівщини Софія Михалевич представила офіційних гостей. А на свято завітали консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі, представник Рівненської ОДА Ігор Соколовський, голова Здолбунівської ради Олег Дацюк, заступник голови Здолбунівської міської ради Володимир Кондратюк, а також делегації Товариств польської культури Рівненщини, Дубенщини, Острожчини, Рокитнівщини, міст Луцьк і Тернопіль. Також пані Софія ознайомила усіх з основними віхами історії Товариства.


На святково оформлену сцену урочисто внесли два історичних штандарти, віднайдених свого часу у будівлі костелу. На важливій ролі історії для кожного з нас наголосив о. Андрій Щісловіч. Загалом думка, що український і польський народи мають у своїй історії багато спільного, тому повинні розвивати добросусідські стосунки, вчитися кращому один в одного, була на заході наскрізною.


Приємним моментом стало вшанування найстарших членів Товариства - їм пов’язали символічні стрічки кольорів прапора Польщі, запросили на сцену і надали слово, вручили подарунки. Самі ж найповажніші виконали для всіх пісню.
Вітання і побажання подальших успіхів Товариству адресували Криштоф Савіцкі, Ігор Соколовський, Олег Дацюк, керівник суботньо-недільної школи з вивчення польської мови п. Барбара Влодарчик. Почесну грамоту управління культури і туризму Рівненської ОДА, грамоту районної ради та картину із зображенням здолбунівського костелу вручили Софії Михалевич.
Програму до Дня Конституції Польщі представили молодші і старші учні суботньо-недільної школи з вивчення польської мови. Зворушив присутніх полонез у виконанні останніх та запрошених ними до танцю гостей. Чудові концертні номери подарували учасникам свята Діана Матвійчук, скрипачка Анна Хоменко, пара юних танцівників, фольклорний гурт “Волинські соловейки”, який діє при Товаристві польської культури ім. Т. Костюшка в Луцьку, та інші.
Смакували усім і люб’язно запропоновані господарями канапки, солодкі пляцки, смажені на грилі ковбаски й інші польські страви.
Завжди приємно, коли робота має гідну оцінку. Під час ювілейних урочистостей пролунало чимало хороших і вдячних слів про роботу Товариства і його керівника. Тож уже зараз вони активно працюють над втіленням у життя своїх нових задумів.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: вгорі - фольк­лорний гурт “Волинські соловейки”, внизу - під час вшанування найповажніших членів Товариства.

Comments are now closed for this entry