У Гурбах молилися за полеглих 72 роки тому вояків УПА

Уже традиційно на третій день Пасхи сотні жителів Рівненщини та інших областей збираються, аби вшанувати пам’ять загиблих у 1944 році героїв УПА, які полягли у бою з підрозділами НКВС.
Цьогоріч архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон вперше проводив богослужіння у новозбудованому Свято-Воскресенському храмі. Після цього відбулася панахида за участю священнослужителів різних парафій, вручення церковних нагород.


Захід пройшов без промов політиків та чиновників, які «засвітилися» лише під час покладання квітів до Пантеону Слави Героїв Гурбенського бою. А згодом поблизу пантеону звучали пісні аматорських творчих колективів зі Здолбунівщини, Рівненського, Острозького, Демидівського районів та м. Кузнецовськ.


Як і в минулі роки, цього дня було чимало охочих відвідати музей-криївку, тому поблизу схрону бійців УПА утворилась немала черга. Гості заходу частувались запашним повстанським кулешем, купували патріотичну символіку на торгових розкладках, знайомилися з творами письменників Рівненщини на книжковій толоці.
А от реконструкції бою загонів УПА та НКВС вже другий рік поспіль організатори дійства не проводили. Адже на Сході України досі продовжується війна зі справжньою стріляниною…
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry