Державна підсумкова атестація (ДПА) в 2015/2016 навчальному році проводиться відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.12.2014 р. за
№ 1547 (далі - МОН України), зареє­строваного в Міністерстві юстиції України 14.02.2015 р. за № 157/26602, та наказів МОН України від 16.09.2015 р. № 940 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році», від 8.10.2015 р. № 1050 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 року № 940», від 8.02.2016 р.


№ 94 «Про затвердження орієнтовних вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015-2016 навчальному році».
Державна підсумкова атестація проводиться у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня - з 12 по 21 травня з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики; у ЗНЗ ІІ ступеня - з 1 по 8 червня з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу; у ЗНЗ ІІІ ступеня - з трьох предметів обов’язково для всіх випускників: 5 травня у пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання - з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО); 11 травня у пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання – з математики або 13 травня у пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання з історії України у формі ЗНО; 20 травня у навчальному закладі – з іноземної мови за завданнями Міністерства освіти і науки України. При цьому результати зовнішнього незалежного оцінювання зараховуються як результат державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року.
ДПА у формі ЗНО проводитиметься як під час основної, так і під час додаткової сесій ЗНО. Тобто, якщо випускник (випускниця) через поважні причини не зміг (змог­ла) взяти участь у ЗНО з певного навчального предмета, результат якого зараховується як оцінка за ДПА, в основну сесію, то він (вона) має пройти ДПА під час додаткової сесії ЗНО. Відповідно, атестат він (вона) отримує пізніше.
У випадку, якщо учень (учениця) складатиме ЗНО і з математики, і з історії, - до атестата вноситься оцінка за ДПА з того предмета, який він (вона) указав (указала) при реєстрації на ЗНО (при реєстрації для участі в ЗНО учень (учениця) може обрати лише один з цих двох навчальних предметів для зарахування результату ЗНО як оцінки за ДПА).
Відповідно до наказу відділу освіти Здолбунівської районної державної адміністрації від 25.03.2016 р.
№ 51 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах району у 2015-2016 навчальному році» державну підсумкову атестацію для учнів 9 класів з математики буде проведено 1 червня 2016 року, з української мови - 3 червня 2016 року, з предмета за вибором - за розкладом навчальних закладів.
Атестація у 4 класах проводитиметься письмово, у формі підсумкових контрольних робіт.
Контрольні роботи проводитимуться у загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до календарного планування на другому чи третьому уроці, окрім понеділка і п’ятниці, а також днів перед- і післясвяткових.
Одночасно повідомляємо, що засідання лікарсько-консультативної комісії по звільненню учнів від державної підсумкової атестації за станом здоров’я буде проводитись у період з 6 по 21 квітня 2016 року.
Анатолій ДЕМЕДЮК,
головний спеціаліст відділу освіти
Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry