З 26 лютого громадяни, які оформляють паспорт громадянина України у формі картки, можуть перевіряти стан оформлення документа або ж його готовність до видачі. Сервіс доступний за посиланням: http://dmsu.gov.ua/perevіrkastanu.php, і працює аналогічно сервісу перевірки стану оформлення закордонного паспорта, який було запущено попередньо.
Для перевірки необхідно ввести серію та номер документа, на підставі якого оформлюється паспорт (на сьогодні це свідоцтво про народження).


Як відомо, з 11 січня 2016 року міграційна служба розпочала оформлення паспорта громадянина України у формі картки для громадян, які досягли 16-річного віку та оформляють паспорт вперше. Для інших категорій громадян послуга буде доступною після прийняття Верховною Радою України законопроекту № 3224, який у лютому було прийнято у першому читанні.
Паспорт-картка - це документ, який протягом найближчих 4-5 років має замінити морально застарілі внутрішні паспорти-книжечки. Новий паспорт запроваджується разом з новою системою ідентифікації, що є однією з умов для лібералізації візового режиму ЄС для України. Новий документ має електрон­ний безконтактний чіп, зав­дяки якому підроблення паспорта неможливе.
Також доводимо до відома, що, за повідомленням прес-служби ДМС, найближчим часом розпоч­неться впровадження у всіх областях України електрон­ної черги на оформлення та видачу паспорта-картки, котра у тестовому порядку вже працює у шести районах столиці.
Наталія ІВАНОВА,
головний спеціаліст Здолбунівського районного сектора УДМС України
в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry