Станом на 1.03.2016 року на території Здолбунівського району здійснюють господарську діяльність 16 приватних сільськогосподарських підприємств, що орендують більше 1 тис. га орної землі по кожному підприємству, та 54 малих фермерських господарства. Усього у районі в обробітку перебуває більше 20 тис. га землі. Згідно зі статистичними даними, орендна плата за користування земельними паями у 2015 році виплачена господарствами у повному обсязі. Розмір орендної плати коливався в межах 4-6 відсотків від нормативно-грошової оцінки землі. У 2016 році орендарі планують підвищити орендну плату за користування землею на 1-2 відсот­ки. Скарг громадян щодо можливих проблем у договірних відносинах з орендарями до Здолбунівської РДА у 2015 році не надходило. Наголошуємо на тому, що інформація про припинення діяльності деяких сільськогосподарських підприємств у 2016 році не відповідає дійсності.


Також повідомляємо, що в січні 2016 року під керівництвом голови Здолбунівської райдержадміністрації С. Ю. Кондрачука було проведено робочу нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств, учасники якої розглянули важливі питання щодо ведення господарської діяльності підприємствами.
Під час наради було визначено пріоритетні напрямки роботи, яким керівникам агропідприємств необхідно приділити особливу увагу. Йдеться про приведення у відповідність до чинного законодавства договорів оренди землі з метою недопущення порушень договірних відносин. У свою чергу, орендодавцям рекомендує­мо вимагати від орендаря примірник договору оренди землі, що має бути належним чином зареєстрований в установах, які здійснюють реєстрацію.
Також звертаємо вашу увагу на те, що керівники та спеціалісти Здолбунівської райдержадміністрації, відповідно до чинного законодавства та в межах пов­новажень, сприятимуть вирішенню суперечностей, які виникають між орендарем та орендодавцем. З цією метою та з метою надання правової допомоги громадянам та підприємствам усіх форм власності при Здолбунівській райдерж­адміністрації в березні-квітні 2016 року буде створено консультаційний юридичний центр.
Леонід ДМИТРУК,
начальник управління агропромислового
розвитку Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry