В Уїздецькому сільському будинку культури відбувся тематичний вечір «Шляхами Великого Кобзаря». Ведуча та учасники аматорських колективів СБК, мандруючи сторінками життя і творчості Тараса Шевченка, віддали шану сину українського народу. Присутнім представили літературно-хореографічну композицію «Садок вишневий коло хати» та інсценізацію уривка з Шевченкового твору «Тополя». Шанувальники творчої спадщини поета читали безсмертні Кобзареві поезії.


Вокальний дует у складі Вікторії Кухарчук та Лариси Солончук виконав пісню «По діброві вітер виє», а твори «Зоре моя, вечірняя», «Думи мої» - жіночий ансамбль «Берегиня». Дитячий ансамбль «Пролісок» подарував присутнім пісню «Якби мені черевики».
Тематичний вечір допов­нили мультимедійна презентація «Тарас Шевченко - поет та художник» і книжково-ілюстративна виставка «Великий син України», яку підготувала завідуюча бібліотекою Тамара Кравчук.
Вікторія КУХАРЧУК,
директор Уїздецького СБК.

 

* * *
У клубі села Дермань Друга відбувся урочистий вечір «Хвала тобі, рідний Тарасе, хвала тобі, батьку, хвала». Організаторами заходу виступили Г. Даньковський, В. Бухальський, Г. Хижевська та професійний баяніст пан Прищепа.
Ведучі вечора Наталія Кузьмарук та Тетяна Соломай розповіли про життєвий шлях великого Кобзаря. Дітки Олександра Кирилюк, Сергій Кузьмарук декламували вірші Шевченка, а Дарина Соломай заспівала пісню «Ми - діти України».
У виконанні сільського хору прозвучали пісні на слова Т. Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», «Садок вишневий коло хати», «Думи мої, думи мої», «Заповіт», а також українські народні пісні, які любив поет - про Україну і її мальовничу природу, про козаків. Зворушив усіх виступ Олега Лиса та його внучки Оксани Жив’юк.
Звучали на вечорі і рядки з поезій Тараса Шевченка та пісні у виконанні родинного квартету сім’ї Бухальських.
Під час вистави за пое­мою «Невольник» захоп­лююче виконували ролі Марина Кісільчук, Міша Каменяка, Іван Мацюк.
Наприкінці заходу діт­ки запалили свічі пам’яті і пошани до великого сина українського народу.
Катерина РОЖКО,
жителька с. Дермань-ІІ.

 

* * *
В актовій залі Мізоцької селищної ради відбувся літературно-музичний вечір «Він живе в народі, як і «Заповіт» з нагоди 202-ї річниці від народження Т. Г. Шевченка.
Розпочався захід вір­шованою історією про життя та творчість поета. Ведучі - учні Мізоцького НВК Анастасія Овдіюк та Олександр Шелест - запросили присутніх у царство поезії. У виконанні дуету «Душі криниця» (Надії Овдіюк та Світлани Денищук) прозвучала пісня «На високій дуже кручі» під акомпанемент Віктора Устянчука. Твори Кобзаря до уваги глядачів представили учні-переможці шкільного конкурсу читців-декламаторів Діана Бондарчук та Юлія Чепик, а також учасниця районного огляду-конкурсу Марія Данилюк. Яскравим був виступ ансамблю маленьких бандуристів Мізоцької музичної школи (керівник - Жанна Ковальчук). Дітки виконали пісні «Деревце роду», «Пісенька Джури», а також «Зацвіла в долині». Вразив усіх своїми власними вір­шами й учасник ансамблю Владислав Дудяк. Проникливі слова його поезій зірвали овації глядачів.
Під час вечора ведучі провели з глядачами бліц-опитування на знання творчості Шевченка. Результат виявився вражаючим: присутні не тільки знали продов­ження рядків з віршів, але й назви творів.
Завершився захід виконанням «Молитви за Украї­ну» квартетом БК у складі Світлани Денищук, Надії Овдіюк, Віктора Устянчука, Анатолія Ольховця, а також багатьма глядачами.
Тематичну виставку книг великого Кобзаря «Свіча, запалена від серця» підготували працівники Мізоцької міської бібліотеки. Відбулося також покладання квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку у селищному парку.
Надія ОВДІЮК,
директор Мізоцького БК.

 

* * *
Літературно-музичний вечір під назвою «Єднаймо душі словом Кобзаря», приурочений до 202-ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка, відбувся у Здолбунівському вищому професійному училищі залізничного транспорту.
Бібліотекар навчального закладу І. Л. Трачук спільно з представниками Здолбунівської ЦРБ ознайомили учнів групи № 7 «Лицювальник-плиточник. Маляр. Штукатур» з величчю українського генія. Гості заходу намагались зацікавити учнів маловідомими фактами з життя Кобзаря та пробудити у них бажання читати його твори. Присутні переглянули відео «Той, що прорік націю», читали вір­ші Шевченка, ознайомились з представленими на виставці книгами про життя та творчість визначного сина України.
Учням намагались донести, що Тарас Шевченко належав до тих людей-світочів, які стають дорогими для усього людства, що феномен Шевченка уособлює нашу національну природу, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Для України він – не просто народний поет, геніальний митець, якого доля обдарувала багатьма талантами, а національний пророк, апостол правди. І саме його Слово взяли на озброєння герої нашого часу.
Наприкінці вечора представники районної бібліотеки презентували учням новинки літератури за творчістю Т. Г. Шевченка.
Інна ТРАЧУК,
бібліотекар ДНЗ «Здолбунівське ВПУЗТ».

Comments are now closed for this entry