У 2003 році новостворена на той час громадська організація «Фізкультурно-оздоровчий реабілітаційний клуб «Тонус» намітила амбітний план створення в м. Здолбунів оздоровчо-відновлювального центру. Заручившись підтримкою міського голови (на той час Олександра Цапіна), група ентузіастів взялася впорядковувати відведене для цього приміщення колишньої залізничної лазні по вул. І. Гончара, 16.
З 2003 по 2008 рік активістами ГО «Тонус», МГО «УМКА Здолбунова», підрядником ПП «Сільбуд», за сприяння та підтримки міської ради було проведено величезний обсяг робіт. Зокрема залучено десятки волонтерів для прибирання тонн сміття, організовано проведення громадських робіт, підготовлено томи проектної та дозвільної документації, залучено кошти з міського, районного та обласного бюджетів, матеріа­ли благодійників, власні кошти та кошти приватних інвесторів. За рахунок державної програми на території було встановлено комплекс вуличних тренажерів. Долучився до створення центру і міжнародний фонд «Відродження» в рамках реалізації грантового проекту «Наше здоров’я – спільна турбота».
Як наслідок кооперації зусиль громадських активістів, місцевого самоврядування та виконавчої влади наприкінці 2008 року фізкультурно-оздоровчий центр «Тонус» прийняв перших відвідувачів.


Без перебільшення можна сказати, що на той час центр став осередком оздоровлення та проведення дозвілля в частині Здолбунова, яку прийнято називати «за мостом». Проходили заняття з аеробіки, східних танців, настільного тенісу, настільного хокею, працювали гуртки для маленьких діточок та їхніх мам, секції для людей з особливими потребами, проводилися різноманітні спортивні змагання та інші заходи. Надавалися послуги лазні та душових.
На жаль, в 2013 році міська рада розірвала договір про співпрацю з ГО «Тонус» та здала в оренду належні їй приміщення. Важко судити про потребу чи доцільність такого кроку, але факт залишається фактом – з того часу і донині на воротах оздоровчого центру висить здоровенний замок.
Зараз з війни почали приходити демобілізовані бійці. Вони згуртувалися, створили свою організацію, яка стала вирішувати нагальні проблеми ветеранів АТО. А їх багато: такими є проблема спілкування, відновлення та реабілітації після отриманих фізичних та психологічних травм. Тому в активістів ветеранської організації і з’явилася ідея створити в Здолбунові центр фізичної та психологічної реабілітації ветеранів АТО. І запропонували вони для цього використати згадане приміщення по вул. І. Гончара, 16. Адже там є можливість розмістити невеличкий спортзал, басейн, кімнату для медичних маніпуляцій та масажу, парну, кімнату психологічного розвантаження. До речі, попередній договір оренди приміщення закінчився ще у вересні 2015 року, і воно, практично, залишилося без нагляду.
З таким проханням ще в січні ц. р. голова ГО «Здолбунівська спілка учасників бойових дій та АТО (УВО)» В. Багамедов звернувся до балансоутримувача - КП «Міське будинко­управління».
Будинкоуправління написало «відписку», що нібито жодної діяльності здійснювати в приміщенні неможливо, бо воно не здане в експлуатацію. Тобто з листа абсолютно не зрозуміло, чи підтримують в КП таку пропозицію, чи ні. І, взагалі, скільки часу займе вирішення питань, які заважають експлуатації приміщень, – місяць, рік, два роки?
При тому, що в усних розмовах і міський голова І. Ольшевський, і секретар міської ради В. Капітула стверджують, що така ідея їм імпонує, і обіцяють допомагати.
Якщо справді є бажання реалізувати цей проект, то, на мою думку, потрібно швидко вирішити ряд питань, і насамперед:
- оплатити за проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування, який давно вже виготовлений ПП «Рівнеелітзем», та подати його на затвердження сесії міської ради;
- внести зміни в положення про оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Здолбунів з метою створення пільгових умов щодо оренди для організацій учасників бойових дій;
- прийняти принципове рішення щодо перспективи можливості передачі в оренду для спілки учасників бойових дій приміщення для створення центру фізичної та психологічної реабілітації ветеранів АТО.
Якщо на черговій сесії міської ради в березні будуть оперативно вирішені ці питання, це й стане показником бажання міської влади піти назустріч ветеранам АТО та створити в місті центр фізичної та психологічної реабілітації ветеранів АТО.
Закликаю всіх депутатів міської ради, всіх небайдужих жителів міста вникнути в проблему та підтримати ініціативу наших ветеранів.
Олег ПАНАСЮК,
голова ГО ФОРК «Тонус».

Comments are now closed for this entry