...Сильні, завзяті і бадьорі
Ми віримо у кращий світ!
У сяйві провідної зорі
Сповнім наш рідний заповіт!
Слова з гімну «Союзу Українок».

Здовбиця - одне з передових, національно свідомих сіл Волині. Ще у 20-х роках минулого століття тут було організовано осередок “Просвіти” - Просвітницьку хату. Тут була невелика бібліотека української літератури. “Просвіта” проводила масові заходи з відродження національних традицій українського народу. На початку 30-х в селі почала діяти філія “Союзу Українок”. Тоді більше 50 здовбицьких дівчат стали членами цієї організації. Проводилася значна просвітницька робота. До того ж, дівчата вчились готувати національні страви, пекти, шити, надавати першу медичну допомогу...


І от через 80 років у Здов­биці заново створили осере­док “Союзу Українок”. Вісімнадцятого лютого 2016-го до приміщення сільської публічної бібліотеки завітали
здов­бичанки різних професій і різного віку, об’єднані великим бажанням - діяти задля відродження національної культури і національних традицій, зробити свій внесок у розбудову незалежної України та рідного села.
Відбулися установчі збори, які провели представники “Союзу Українок Рівненщини”. Порядок денний цього зібрання включав два питання: про створення осередку “Союзу Українок” у селі Здовбиця та про обрання керівного складу цього осередку. Заслухавши виступи голови “Союзу Украї­нок Рівненщини” Таїсії Наулік та її заступника Ніни Шило, учасники зборів ухвалили відповідне рішення. Осередок у Здовбиці створили, головою його обрали Олесю Федорук, заступником голови - Ангеліну Семенюк, секретарем - Марію Кравчук, а скарбником - Тетяну Ціпан.
Маємо надію, що відновлений осередок “Союзу Українок” села Здовбиця гідно підхопить естафету мужності, згуртованості, відповідальності за свій народ і свою родину, виховання дітей у християнсько-національному дусі, ведення просвітницької роботи з історії, культури, моралі, етики, релігії та формування національної свідомості від своїх попередниць.
Марія КРАВЧУК,
завідуюча публічною бібліотекою с. Здовбиця,
секретар осередку “Союз Українок”.

Comments are now closed for this entry