Дев’ятнадцятого лютого відбулась четверта сесія Здолбунівської міської ради. Основним питанням в її порядку денному стало перейменування трьох вулиць у Здолбунові на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Згідно з рекомендаціями щодо перейменування, які подала комісія з найменувань та пам’ятних знаків в місті Здолбунові, вулиці Приходька було присвоєно ім’я Василя Жука - здолбунівчанина, військовослужбовця 93-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України, який загинув поблизу Донецького аеропорту під час участі в бойових діях.
Колишня вулиця Ватутіна відтепер носитиме ім’я Бориса Возницького - нашого земляка, визначного мистецтвознавця, директора Львівської галереї мистецтв, академіка Української академії мистецтв, Героя Украї­ни, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка, заслуженого працівника культури України та Польщі, президента Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв, експерта ЮНЕСКО, 90-річчя з дня народження якого буде урочисто відзначатись на державному рівні 16 квітня 2016 року.
Вулицю Жовтневу перейменовано на Покровську.


Депутати також запропонували рекомендувати відділу культури і туризму Здолбунівської райдержадміністрації вивчити питання щодо демонтажу пам’ятника Миколі Приходьку, що по вулиці І. Гончара.
На цьому ж сесійному засіданні було прийнято звернення депутатів до Президента України та Верховної Ради України щодо недопущення при внесенні змін до Конституції надання особливого статусу Донбасу, оскільки це суперечитиме очікуванням суспільства. Повний текст звернення опубліковано на офіційному сайті міської ради (zdolbyniv.rv.ua).
Також депутати прийняли зміни до бюджету, місцевих програм та вирішили кілька господарських питань, в числі яких і прийняття у комунальну власність територіальної громади квартири для родини загиблого воїна добровольчого батальйону Олексія Сапожнікова.
Валентина КАПІТУЛА,
секретар Здолбунівської міської ради.

Comments are now closed for this entry