Учасники поїздки до історичної Дермані.

Активісти Здолбунівського осередку Цивільного корпусу “Азов” у рамках проекту національно-патріотичного виховання молоді двадцятого лютого організували поїздку до села Дермань для учнів здолбунівських шкіл та вищого професійного училища залізничного транспорту.
Екскурсанти відвідали Дерманську гімназію, де діють музеї Уласа Самчука та Бориса Тена. Екскурсовод Тамара Нечипорук розповіла гостям про історію села, а також поділилася цікавими фактами з життя Уласа Самчука. До слова, у музеї цього письменника є оригінал одного з його рукописів, а також частина речей, які передали з музейного закладу Торонто.
Відвідали екскурсанти і музей Бориса Тена (Миколи Васильовича Хомичевського). Екскурсовод розповіла про його життя та творчість, а згодом продемонструвала учням оригінальні виставки у приміщенні гімназії. Гості побачили вишивки учнів, фото випускників навчального закладу, світлини дерманців, які беруть участь в АТО, та їхні подарунки навчальному закладу. Наприкінці екскурсії учасники мандрівки записали свої враження у Книгах відгуків.


Згодом екскурсанти побували у Дерманському Свято-Троїцького монастирі, який має дуже давню та цікаву історію.
- Вразило те, що до музею Уласа Самчука навідувалися не лише жителі нашої та сусідніх областей, а й громадяни Канади. Їхні враження про музей були останніми у Книзі відгуків, - поділилася Софія, учениця Здолбунівської школи № 1.
- А мені дуже сподобався монастир. Дивлячись на рови та давні мури, уявляла, як під час набігів піднімали міст, а рови заповнювали водою. Цікаво було дізнатися, що пізніше сюди ж, до монастиря, поночі привозили поранених вояків УПА, - приєднується до розмови Аня, учениця Здолбунівського ВПУЗТ.
- Цю мандрівку ми організовували з метою популяризації українських історичних пам’яток та підвищення національної свідомості учнівської молоді. І нам вдалося зацікавити її історією нашого краю, - резюмував голова Здолбунівського осередку цивільного корпусу “Азов” Юрій Хом’яков.
Інформаційна служба
Цивільного корпусу “АЗОВ” м. Здолбунів.

Comments are now closed for this entry