Ці теми були основними під час засідання правління Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України, що відбулося 19 лютого.
На сьогодні лави місцевої РО ТЧХУ об’єднують у 107 первинних осередках майже 10 тисяч членів. Ці люди вміють співпереживати, співчувати й допомагати іншим.

Дієве добро
За будь-яких обставин залишатись вірними основоположним принципам Червоного Хреста і максимально дієво допомагати представникам найуразливіших верств населення - так означила у своїй доповіді основні завдання чевронохрестівців Здолбунівщини голова районної організації ТЧХУ Марія Михайлівна Бєлікова. Судячи з озвучених нею фактів та цифр, за 2015 рік для цього було зроблено чимало.
У звітному періоді діяльність Здолбунівської РО ТЧХУ здійснювалась відповідно до затверджених річного та стратегічного розвитку районної організації до 2020 року планів. Значна увага приділялась розвитку волонтерського руху, пропаганді донорства, навчанню населення навичкам надання першої допомоги, що на сьогодні дуже актуально. На виконання відповідної, заснованої Національним комітетом Червоного Хреста, програми зі створення системи навчання населення наданню першої допомоги, з 2014 року у різних колективах району червонохрестівцями було проведено 22 таких заняття за 12-годинною програмою, де підготовлено 451 особу, та 43 заняття за 6-годинною і підготовлено 845 осіб. І цю роботу на прохання мешканців Здолбунівщини буде продовжено.


Загалом торік районна організація Товариства Червоного Хреста України працювала над виконанням 12 цільових довгострокових гуманітарних програм. А в рамках започаткованої у 2014 р. програми «Зниження захворюваності на туберкульоз в Україні шляхом розширення та покращення доступу до високоякісних послуг з профілактики та лікування туберкульозу» виконала проект «Медико-соціальний супровід та формування прихильності до лікування туберкульозу», завдяки чому вдалося успішно пролікувати 9 осіб з числа малозабезпечених з різними факторами ризику (зловживання алкоголем, контакт з вогнищем туберкульозу, споживання ін’єкційних наркотиків, безхатьки, колишні ув’язнені та ін.). Нині здійснюється медико-соціальний супровід 3 пацієнтів, хворих на мультирезистентну форму туберкульозу.
Активно діяла у 2015 р. і служба милосердя районної організації Товариства Червоного Хреста України, в якій працюють 6 медсестер вищої кваліфікаційної категорії. Торік вони надали допомогу 699 людям, здійснили 11965 медичних відвідувань (виконали 36595 мед. призначень) та 12962 соціально-побутових. Патронажні медсестри за призначенням лікарів роблять ін’єкції, перев’язки, компреси, вимірюють артеріальний тиск тощо, сприяють вирішенню різних соціально-побутових питань своїх підопічних. Але не менш важливо, що вони постійно підтримують цих людей морально і психологічно, співпереживаючи й даючи впевненість, що не залишать наодинці з бідою. Для підопічних, які через хворобу роками не виходить з дому, саме патронажна медсестра - часто єдиний уважний відвідувач і співрозмовник.
Районна організація Товариства Червоного Хреста України у звітному періоді співпрацювала з низкою соціальних партнерів, зав­дяки чому вдалося провести 12 благодійних акцій, різноманітні інформаційно-просвітницькі та доброчинні заходи, забезпечити надання конкретної допомоги малозабезпеченим і нужденним громадянам, вимушеним переселенцям зі Сходу України, сім’ям загиблих воїнів і родинам учасників АТО. Усього ж у звітному періоді від Здолбунівської РО ТЧХУ допомогу отримали 945 осіб на суму 103146 грн., зокрема продуктами харчування - 592 людини на суму 58941 грн., матеріальну - 2 людини на суму 600 грн., одягом, взуттям та іншими предметами першої необхідності - 351 людина на суму 43605 грн. Також узято на облік соціально-медичного обслуговування 27 одиноких людей похилого віку.

Документація в порядку
На засіданні виступила з інформацією заступник голови ревізійної комісії Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України Олена Миколаївна Якимчук. Вона зазначила, що у звітному періоді комісія провела 2 ревізії роботи районної організації ТЧХУ - з фінансово-господарської діяльності та ведення діловодства.
Перевірка діловодства засвідчила, що облік, підготовка й збереження документації організацією здійснюється відповідно до вимог єдиної державної системи діловодства. Згідно з Журналом реєстрації, листи, заяви та скарги розглядаються протягом 10 днів. За звітний період організацією розглянуто 185 листів і заяв. Ведеться чіткий облік (з оформленням відповідних документів) надходження та видачі гуманітарної допомоги.
У ході перевірки фінансово-господарської діяльності РО ТЧХУ порушень не виявлено, встановлено, що фінансовий план організація виконала на 100 %.

Разом - на спільний результат
Вирішенню гуманітарних завдань районної організації Товариства Червоного Хреста України значною мірою сприяє чітко налагоджена співпраця, соціальне партнерство з лікувальними закладами, районним цент­ром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділами освіти, культури і туризму та управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, іншими установами й організаціями, підприємствами і підприємцями, релігійними громадами, органами місцевого самоврядування і владою - наголосила на засіданні Марія Михайлівна Бєлікова.
Далі узяли слово соціальні партнери організації. Так, про заходи, організовані разом з Червоним Хрестом, спільну роботу в рамках діяльності мобільного консультпункту РЦ СССДМ йшлося у виступі директора цього центру Тетяни Федорівни Павлової.
- Коли почалася окупація Криму, до нас прибули перші переселенці, а з початком подій на Донбасі - з Луганщини. Нині в нашому районі проживають 129 таких осіб, 64 родини, 20 пенсіонерів, 39 дітей, 7 інвалідів. Як правило, ці люди одразу звертаються до нас в управління, напряму до мене, бо відповідаю за роботу з ними. Але ж питання про те, де взяти одяг, продукти, дах над головою у вимушених переселенців виникає просто «з вокзалу», до того, коли надамо їм відповідні довідки. Одразу звертаюсь у Червоний Хрест, і практично у жодному випадку ще не отримала відмови. Ми задоволені такою співпрацею, - зауважила заступник начальника управління соціального захисту населення РДА Тетяна Вікторівна Малахова. До слова, у 2015 році до Здолбунівської РО ТЧУ звернулось 48 сімей вимушених переселенців, які налічують 124 особи, їм було надано допомогу продуктами харчування в кількості 1352 кг на суму 14450 грн., а також одягом, взуттям, іншими речами першої необхідності.
- Добру, милосердю, співпраці з іншими людьми діти повинні вчитися змалку. І саме в цьому допомагає нам, педагогам, Червоний Хрест. Разом проводимо багато благодійних акцій. Унікальним досвідом на теренах області є щорічні змагання шкільних санітарних постів. У ході підготовки до них і під час самих змагань школярі здобувають життєво важливі практичні навич­ки, - розповіла методист відділу освіти РДА Єва Борисівна Грицина.
Торік Здолбунівська РО ТЧХУ започаткувала й спів­працю з відділом культури і туризму РДА. Так, для працівників культури району в лютому 2015 року організували навчальний курс з надання першої невідкладної долікарської медичної допомоги за 6-годинною програмою. Проводились спільні масові заходи для літніх громадян і для малечі. Працівники культури долучалися до збору продуктів в ході червонохресних благодійних акцій, здавали членські внески Товариства. І, за словами директора Здолбунівського районного будинку культури Валентини Георгіївни Теребійчук, вже намічено подальшу співпрацю, зокрема проведення нового курсу навчань з першої допомоги.
- Співпрацюємо багато років. Лікарі медзакладів та медсестри служби милосердя Червоного Хреста разом дбають про здоров’я пацієнтів похилого віку. Ми разом продовжуємо їм життя не лише лікуванням, а й спілкуванням, увагою, повагою, - відзначила лікар Людмила Семенівна Добровольська. - Сподіваюся, що і надалі наша співпраця буде тісною. Хочу подякувати вам за те, що ви є, і за те, що ви робите.
Дякували червонохрестівцям за розуміння, активність, відповідальність і спільну роботу й інші промовці.

Нагороди і плани
На засіданні голова Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України Марія Михайлівна Бєлікова вручила відзнаки активістам і волонтерам організації за знач­ну допомогу у виконанні гуманітарних програм Товариства. Зокрема, грамотами Здолбунівської РО ТЧХУ було нагороджено колективи Мізоцького НВК, Глинської ЗОШ І-ІІІ ст. та Бущанської ЗОШ І-ІІ ст., які восени 2015-го дуже активно долучилися до акції “П’ять картоплин”. Подяки Здолбунівської РО ТЧХУ отримали колективи міських ЗОШ І ст. № 7 та ЗОШ І-ІІІ ст. № 6, а також директор Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту Руслан Іванович Шевчук.
Правління Здолбунівської РО ТЧХУ постановило роботу організації за 2015 рік визнати задовільною, а також затвердило План дій Здолбунівської РО ТЧХУ в разі виникнення у регіоні стихійного лиха, катастроф або надзвичайних ситуацій; План проведення змагань санітарних постів шкіл району, а також визначило стратегію розвитку організації на 2016 рік.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry