Анджей Тадеуш Бонавентура Костюшко - білоруський, польський і американський військовий та політичний діяч, учасник війни за незалежність США, генерал армії США, організатор антиросійського повстання у Польщі 1794 року, національний герой Польщі, Білорусі, США. Його ім’я відоме у всьому світі. Пов’язане воно і з Україною, адже складовою частиною війська Костюшка були козацькі полки. І з Рівненщиною теж, зокрема з Млиновом, бо саме туди, до Петропавлівської в’язниці, доправили Костюшка вже бранцем. Полонений генерал пробув три дні у замку полковника Олександра Ходкевича, тодішнього власника містечка.
Про різноманітні цікаві факти щодо життя і діяльності Тадеуша Костюшка дізналися учні суботньо-недільної школи при Товаристві польської культури Здолбунівщини з розповіді бібліотекаря центральної районної бібліотеки Галини Чиншової та відеофільму, переглянутого під час заходу «Польський Прометей» до 270-річчя від дня народження цього військового та політичного діяча.


Присутні також мали змогу ознайомитись з книжково-документальною виставкою «Тадеуш Костюшко - почесний громадянин трьох держав», при підготовці якої було використано матеріали з книжкового фонду бібліотеки. А презентацію слайдів про легендарне життя генерала Костюшка польською мовою представила вчителька суботньо-недільної школи Барбара Влодарчик. Зауважу, що діти і дорослі з інте­ресом дослухались до кожного слова пані Барбари.
Організували захід в рамках довготривалої двосторонньої співпраці Товариство польської культури Здолбунівщини та центральна районна бібліотека.
До речі, дізнатися про життєвий шлях Тадеуша Костюшка можуть усі бажаючі, якщо завітають до нашої біб­ліотеки.
Людмила СКІРКАНІЧ,
провідний бібліотекар
Здолбунівської центральної
районної бібліотеки.

Comments are now closed for this entry