Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня ц. р. № 887 затверджено Порядок надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням.
Він визначає механізм надання компенсації за оплату електроенергії, природного газу та центрального опалення житла працівникам з видобутку (переробки) вугілля та вуглебудівних підприємств, особам, нагородженим знаками Шахтарської Слави або Шахтарської Доблесті трьох ступенів, пенсіонерам, інвалідам і ветеранам війни та праці, особам, інвалідність яких настала внаслідок загального захворювання, сім’ям працівників, що загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, які отримують пенсії у зв’язку з втратою годувальника, що згідно зі статтею 43 Гірничого закону України мають право на безоплатне отримання від підприємств з видобутку (переробки) вугілля та вуглебудівних підприємств (далі – вугільні підприємства) вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням.
Особи, які мають право на пільги, подають в управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання заяву. До неї додаються відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами за відповідною формою, а також копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера. Особи, які не працюють на вугільних підприємствах, додають до заяви довідку про підтвердження права на отримання компенсації згідно зі статтею 43 Гірничого закону України, надану вугільними підприємствами, на яких працювали вони або члени їх сімей, що загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля.
Компенсація нараховується на підставі пред’явлених платіжних документів (розрахункових книжок, платіжних квитанцій) про фактичну оплату спожитих за попередній місяць електроенергії, природного газу для приготування їжі і послуг з центрального опалення житла, що подаються щомісяця до 25 числа наступного періоду: працівниками – вугільному підприємству; особами, які не працюють на таких підприємствах, – управлінню праці та соціального захисту населення.
Вікторія КОВТОНЮК,
начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових
категорій населення управління праці та соціального
захисту населення райдержадміністрації.

Comments are now closed for this entry