І все це - «трофеї» пари юних здолбунівських танцюристів лише з одних змагань

Красивий танець щораз зачаровує, але він завжди є поєднанням таланту, творчості  і великого труду виконавців та їхніх наставників. У професійній хореографії існують суворі правила, класність, рейтинги, суперництво. Але, якщо мати величезне бажання і докласти максимум зусиль, успіх не забариться. Це вкотре довели й учасники любительського об’єднання «Школа танцю» Здолбунівського районного будинку культури Ілля Данильчук та Ангеліна Рачковська - вихованці керівника об’єднання Олени Галій.

Адже з Всеукраїнських рейтингових змагань зі спортивного танцю «Западенська зима-2016», що 30 січня відбулися у спорткомплексі «Олімп» міста Володимир-Волинський, наші земляки повернулись справжніми переможцями. Танцювальна пара у складі Іллі та Ангеліни на змаганнях виступала у п’яти категоріях і, по суті, не сходила з п’єдесталу. Адже її результати були наступними: у категорії «Кубок одного танцю» Cha-cha-cha - друге місце серед 32 пар; у категорії «Ювенали» 2 Н клас - друге місце серед 15 пар; у категорії «Ювенали» 2 Е клас Standart - третє місце серед шести пар; у категорії «Ювенали» 2 Е клас Latina, де за перемогу змагались на паркеті 8 пар, - перше місце і кубок; у категорії «Кубок одного танцю» Samba - четверте місце серед 11 пар-суперниць. Варто зазначити, що боротьба була серйозною і нелегкою. Виступи оцінювала високопрофесійна незалежна міжнародна суддівська бригада, яку очолював київський майстер хореографії Святослав Влох. Загалом участь у «Западенській зимі-2016» брали 496 танцівників.

- Наші переможці Ілля Данильчук та Ангеліна Рачковська танцюють у парі лише півтора місяця, з десятого грудня 2015-го. Ілля навчається у місцевій гімназії, танцями займається вже шість років, це в нього вже четверта партнерка. Ангеліна - учениця загальноосвітньої школи № 6. Танцювальний досвід у неї дещо менший, займається хореографією четвертий рік, і Ілля її другий партнер по паркету, - розповідає тренер юних танцівників Олена Галій. - Коли стали в пару, Ангеліночка була за професійністю на дві категорії нижче від Іллюші. Але завдяки постійним тренуванням досягли такого гарного результату.
Діти, за словами наставниці, індивідуально займались постійно, незважаючи на канікули, а в подальшому - карантин. Також юні танцівники брали уроки в Рівному, навіть відвідали триденний семінар від викладача з Києва Юрія Васютяка.
Звісно, що захопленню хореографією, розвитку здіб­ностей та успіхам дітей немало сприяють і їхні батьки. Вони - опора наставників, головні спонсори і найактивніші вболівальники дітей.
- Без допомоги батьків взагалі нічого б не було, - з вдячністю зазначає пані Олена. - Адже уроки хореографії коштують дорого, а ще ж і костюми потрібні відповідні, і виїзди на змагання...
А знову боротись за перемогу наші танцівники будуть уже незабаром - чотирнадцятого лютого у місті Луцьк. Тож сподіваймося на гарні новини.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: Ілля ДАНИЛЬЧУК та Ангеліна РАЧКОВСЬКА зі своїм тренером; під час змагань.
Фото надала Олена ГАЛІЙ.

Comments are now closed for this entry