Ці заходи втілюватимуть у загальноосвітніх закладах району, аби «наздогнати» прогаяне під час карантину

Уже третій тиждень учні шкіл нашого району перебувають на карантині у зв’язку з епідемією грипу. Зрозуміло, що настільки тривала перерва не може не позначитися на навчальному процесі. Тож на часі - подумати про відпрацювання пропущеного матеріалу навчальної програми.
Цього тижня директори шкіл Здолбунівщини отримали від відділу освіти райдержадміністрації лист з рекомендаціями щодо внесення змін до розкладу навчально-виховного процесу.
Освітянам рекомендовано відпрацювати навчальний матеріал за 18-28 січня шляхом інтенсифікації, використовуючи за необхідності додаткові уроки. Протягом двох днів школярі навчатимуться за рахунок перенесення робочих днів на суботи (орієнтовно 13 та 27 лютого), ще три дні - за рахунок весняних канікул. Утім, начальник відділу освіти Здолбунівської РДА Лілія Карпенко запевняє, що лист є виключно рекомендацією для директорів шкіл. Тому вони можуть самостійно, за згодою Ради закладу, ухвалювати рішення щодо організації навчального процесу.
Проте, як би не організували навчання у школах, та надолужувати пропущене у зв’язку з незапланованими канікулами учням буде нелегко. Скажімо, директор Здолбунівської ЗОШ І ст. № 7 Валентина Панчук розповіла, що відпрацьовуватимуть навчальний матеріал за рахунок інтенсифікації навчання. Ймовірно, дітки вчитимуться і під час весняних канікул.
- Що ж до наших класів, які навчаються за програмою «Інтелект України», то чекатимемо рекомендацій з області, адже таких класів на Рівненщині чимало. Хоч учні другого класу вже встигли вдома опрацювати підручник, який розрахований на січень, - розповіла Валентина Яківна.


А от учні Здолбунівської гімназії відпочиватимуть на канікулах у травні. Як повідомив директор цього навчального закладу Іван Гнатюк, влаштовувати канікули дітям через кілька тижнів після того, як вони прийшли вчитися після карантину, просто немає сенсу.
- Щоб не перебивати навчальний процес, вирішили відпрацювати дві суботи у лютому, а канікули влаштувати на Великодні свята, адже на той час припадає багато вихідних, - зазначив керівник.
Але найінтенсивніше працювати доведеться цьогорічним випускникам. Перше тестування ЗНО відбудеться вже 5 травня. До цього часу вчителі повинні встигнути вичитати програмний матеріал предметів, з яких учні складатимуть тести. Тож у Здолбунівській гімназії планують «налягати» насамперед на ті дисципліни, з яких одинадцятикласники складатимуть ЗНО.
А от директор П’ятигірської ЗОШ І-ІІ ст. Марія Щебет переконана, що дітки в жодному разі не повинні лишитись без канікул.
- Поки що плануємо вчитися протягом двох, або й трьох суботніх днів, а також два-три канікулярних дні. Але у дітей все ж повинен бути відпочинок. Є думки про те, щоб перенести канікули на Великодні дні. У понеділок проведемо нараду, тоді й вирішимо, - стверджує директор.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry