В районну інспекцію захисту рослин неодноразово зверталися мешканці нашого міста, сіл з проханням пояснити, чому передчасно втрачають красу каштани? Що це за хвороба, шкідники нівечать дерева, що можна зробити, аби зберегти зелені насадження?
Причиною передчасного пожовтіння, скручування листя на дереві є каштанова мінуюча міль. Цей шкідник з’явився на території Західної України ще в 1996-1997 роках, осередки його були виявлені у Львівській та Закарпатській областях.
Завдяки своїм біологічним властивостям каштанова мінуюча міль за сезон може поширюватися на 100 км від попереднього вогнища. Через 3-5 років дерева, пошкоджені цим шкідником, можуть загинути.
Щоб захистити каштани від шкідливого фітофага у населених пунктах, де контролюються насадження, можна спалювати опале листя. Але при згрібанні сухе листя подрібнюється, і з нього випадають на поверхню лялечки, які знову продовжують ріст і розвиток.
На неконтрольованих насадженнях, таких як лісосмуги, узбіччя автомобільних доріг, застосовують обприскування хімічними препаратами – інсектицидами, які знищують шкідників.
У міських насадженнях каштанів цей спосіб боротьби екологічно небезпечний. Тому науковці розробили інший - методом ін’єкції в стовбури дерев вводяться препарати від шкідників. Введена рідина рухається по судинах гілок та листків. Кращим строком ін’єкції інсектицидів є період вегетації (перед сокорухом), або після цвітіння. Гусениці, які живляться листками, гинуть.
Цей метод боротьби трудомісткий, необхідно мати відповідне обладнання, тому його слід ефективно використовувати у міських парках, скверах, де можна проконтролювати ріст каштанів.
За детальнішою інформацією звертайтеся в районну інспекцію захисту рослин за телефоном 2-54-64.
Оксана МУДРАК,
начальник Здолбунівської державної
районної інспекції захисту рослин.

Comments are now closed for this entry