Планується, що так виглядатиме приміщення музею після
реконструкції, згідно з проектом «Краще місто».

Цього тижня краяни нарешті отримали довгоочікувану втішну звістку: Кабінет Міністрів України таки передав у спільну власність територіальних громад району будівлю у Здолбунові, в якій розташований районний історико-краєзнавчий музей. Ця важлива для жителів району подія стала можливою і завдяки принциповій позиції нашого земляка, голови Рівненської обласної ради Володимира Ковальчука, який свого часу взяв на контроль це питання і послідовно відстоював його вирішення.
Рішення щодо відкриття Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею Здолбунівська районна рада ухвалила ще на початку 2015 року. Проте на шляху створення музею виникла суттєва бюрократична перепона: його приміщення перебувало на балансі ВДСО МВС України у Рівненській області. Отже, громада району повноцінно та на законних підставах користуватися приміщенням не могла.

У музейному закладі встановлюють нові вітрини.


Ще восени минулого року Здолбунівська районна рада та голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук направили лист на адресу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням передати приміщення музею у власність Здолбунівської територіальної громади. Але звернення «губилося» у міністерських кабінетах, адже постійно виникали певні причини, що заважали вирішенню проблеми. Це важливе для здолбунівчан питання так і «виснуло» у чиновницьких кабінетах, аж поки ним не зацікавився Володимир Ковальчук. Він особисто побував у Міністерстві економічного розвитку, де провів нелегку розмову з чиновниками. Як виявилося, лист банально припадав пилом у кабінетах довгих шість місяців і, мабуть, лежав би там і досі.


Але завдяки наполег­ливості Володимира Ковальчука у Міністерстві економічного розвитку підготували проект про передачу будівлі у спільну власність громад Здолбунова та Здолбунівського району. Після цього пан Ковальчук особисто простежив, аби проект було направлено на міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Для того, щоб питання в МВС вирішувалося швидше й ефективніше, Ковальчук підготував відповідне депутатське звернення до пана Авакова від імені народного депутата Ігоря Мосійчука. Як результат, 20 січня 2016 року, згідно з розпорядженням Кабміну, здолбунівчани нарешті отримали законне право використовувати приміщення свого музею.
- Це спільна перемога. І моя, і жителів Здолбунівського району, і колег Ігоря Мосійчука та Андрія Лозового з Верховної Ради, які підтримали нас з громадою у прагненні створити районний історико-краєзнавчий музей. Дякую усім за те, що вірили у нашу справу. Тепер працюватимемо над напов­ненням експозицій, аби музей у Здолбунові приваблював все більше відвідувачів та знайомив туристів з історією краю, - зазначив Володимир Ковальчук.
Цього тижня до приміщення музею доставили нові вітрини, на яких виставлятимуть експонати майбутніх експозицій у трьох залах. Чотирнадцять комплектів віт­рин, обладнаних підсвіткою, закуплено за кошти районного бюджету – на це прид­бання спрямовано понад 60 тис. грн.
Тим часом директор зак­ладу Олег Тищенко повідомив, що завдяки спонсорській допомозі небайдужих громадян після завершення холодів розпочнуться роботи з облаштування даху приміщення. Тож є сподівання, що вже у травні музей, в якому зібрано багато оригінальних та цікавих експонатів, зустрічатиме відвідувачів першої виставки.
Вл. інф.

Коментарі

0 #1 Svjatoslav Romanjuk 06.02.2016, 17:04
Дай Боже збутись всім добрим намірам!!! Сам архітектурний проект нібито непоганий ( я не спеціаліст). Але основне не зовнішня етикатека, а внутрішнє начиння, тобто зміст. Надіюсь і вірю, що наш МУЗЕЙ буде НАЙКРАЩИМ!!! СЛАВА УКРАЇНІ !!!

Comments are now closed for this entry