Внашій області діє організація “Фас” (федерація аматорів собаківництва), яка входить в асоціацію зоозахисних організацій України. Метою діяльності її членів є захист безпритульних тварин, вжиття заходів для того, аби їх безжалісно не знищували.
Щоб тварини мирно співіснували серед людей, не були агресивними і не нападали, їх треба стерилізувати та каструвати – це вирішить питання їх розмноження; тварини не збиратимуться великими групами в певні періоди свого життя та не лякатимуть людей. А ще слід подбати про створення притулків для тварин.


У Здолбунові також є представники організації “Фас” та багато волонтерів. Влітку було проведено соціологічне опитування мешканців нашого міста про те, як вони ставляться до безпритульних тварин. Серед питань були такі: чи потрібні Здолбунову нові правила поводження з тваринами, притулок для них, програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та інші. Всього – 11 питань. Було опитано 247 осіб: за гуманне ставлення до тварин висловилося 228 чоловік, проти було всього 19 осіб.
Представники організації “Фас”, зустрівшись з головою міської ради І. О. Ольшевським, розповіли про своє бачення вирішення у Здолбунові цієї непростої проблеми. Міський голова зголосився співпрацювати.
Насамкінець зауважимо: якщо ми хочемо, щоб наша держава була членом Європейської спільноти, то всі питання треба нам вирішувати європейськими мірками.
Людмила ЛУЦЮК, обласний координатор АЗОУ.
Ніна КОНДРАТЮК, координатор по м. Здолбунів.


ЗВЕРНЕННЯ
Шановні мешканці Здолбунова! Містом бігає дуже багато свійських собак (з ошийниками та без них), які поповнюють кількість безпритульних тварин. В зв’язку з цим велике прохання до господарів: не відв’язуйте і не відпускайте з подвір’я своїх улюбленців. Працівники ідентифікаційного центру з врегулювання чисельності безпритульних тварин знаходитимуть господарів собак (місто наше невелике і зробити це дуже легко) та накладатимуть штраф у розмірі 100-150 гривень. Також штраф стягуватиметься з мешканців навколишніх сіл, які привозять і викидають на ринках та вулицях міста маленьких цуценят.
Ніна КОНДРАТЮК,
координатор асоціації зоозахисних організацій
України по м. Здолбунів.


Від редакції. На сесії міської ради, яка відбулася 7 жовтня, депутати розглянули проект “Правил утримання домашніх собак та котів в м. Здолбунів”, висловили свої зауваження та пропозиції. Вирішено доопрацювати цей документ і винести його повторно на розгляд сесії міської ради. 

Comments are now closed for this entry