14 березня – День землевпорядника 

Колектив управління Держкомзему у Здолбунівському районі.

 
     Земля у будь-які часи була основним багатством. Залишилася вона неоціненним скарбом і нині. У нашому районі 12365 громадян набули право на земельну частку (пай). Уже видано 7547 державних актів взамін земельних сертифікатів. Зараз проводиться їх видача у Бущанській, П‘ятигірській, Спасівській сільських, Мізоцькій селищній радах.
     Наперекір усім труднощам сільськогосподарські формування прагнуть в силу своїх можливостей дбайливо ставитись до землі, берегти і примножувати її багатства. Наприклад, для зменшення негативного впливу ерозійних процесів на площі 41,4 га створені захисні лісові насадження загальною вартістю 45,54 тисяч гривень. За рахунок державного бюджету проведено реконструкцію протиерозійних гідротехнічних споруд, що розташовані на території Ступнівської сільської ради. За кошти, що надійшли на відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, зроблено поверхневе поліпшення пасовищ (внесення мінеральних добрив) на території Дерманської Першої та Бущанської сільських рад загальною площею 34 га, проведено рекультивацію порушеної земельної ділянки площею 0,73 га на території Ступнівської сільської ради.
     У 2008 році в районі продано 38 земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності загальною вартістю 9203,438 тис. грн. та площею 88,753 га.
В межах своєї компетентності регулювання земельних відносин забезпечує управління Держкомзему в Здолбунівському районі, яке очолює Віталій Ігорович Оліферчук. Землевпорядна служба району складається з управління Держкомзему, в якому працює 10 спеціалістів, шести проектних землевпорядних організацій, до неї також входить 21 спеціаліст-землевпорядник місцевих рад.
     Багато років життя віддали землевпорядній службі району спеціалісти-землевпорядники Фаїна Костянтинівна Болотнюк, Неоніла Йосипівна Камінська, Галина Степанівна Кітан. Одночасно з професійним святом - Днем землевпорядника відзначає свій 60-річний ювілей спеціаліст-землевпорядник Півченської сільської ради Олександр Петрович Білоус, який віддав цій роботі 17 років.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry