На Здолбунівщині знову випадок сказу. Сталося це у с. Дермань Перша, де виявлено скаженого кота, повідом­ляють з управління ветеринарної медицини району. Наразі рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Здолбунівській РДА від 11.01.2016 року оголошено неблагополучним щодо захворювання на сказ
с. Дермань Перша і введено певні карантинні обмеження. Визначено й межі загрозливої зони, а саме: с. Дермань Друга, Буща, Борщівка, Будераж, Новий Світ, Мізочок, Озерко, Клопіт, Білашів, смт Мізоч, лісові та польові мисливські угіддя Здолбунівської ГО УТМР і ГО МРТ «Ліски».
У населених пунктах загрозливої і карантинної зони фахівці здійснюють подвірний обхід задля проведення роз’яснювальної роботи серед населення, виконання додаткових антирабічних щеплень, аби запобігти поширенню збудника сказу.


До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території та у загрозливій зоні заборонено проводити заходи із залученням тварин, вивозити за межі названих зон собак, котів і диких тварин.
Ветеринари наголошують, що є тенденція до зараження сказом невакцинованих котів та собак, а також просять мешканців району надати цих своїх домашніх улюбленців для проведення їм щеплень проти сказу в найближчі установи ветеринарної медицини і чинити так само, якщо помітили або підозрюєте у тваринок ознаки захворювання. Також ветеринари закликають власників тварин суворо дотримуватись правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, аби не створювати небезпеки для оточуючих.
Довідково. Сказ - це особливо небезпечна гостра вірусна хвороба всіх теплокровних тварин, а також людини. При захворюванні уражується центральна нервова система, настає параліч і і навіть смерть. Основний шлях проникнення вірусу сказу - це пошкодження шкіри через укус чи подряпину.

Comments are now closed for this entry