На першому пленарному засіданні другої сесії Здолбунівської районної ради сьомого скликання депутати не лише розглянули питання порядку денного, а й почули чимало інформації для роздумів.

Керівники та дороги
Насамперед кількох наших земляків, які брали участь в АТО, нагородили нагрудними знаками «За зразкову службу», «За військову доблесть», «Учасник АТО» за особисті заслуги перед Батьківщиною, мужність і відвагу під час виконання обов’язків, самовідданість і стійкість, виявлені під час військової служби.


Потому перейшли до обговорення найболючішого - стану доріг. Про нього проінформував начальник відділу якості, технічного контролю та нових технологій служби автомобільних доріг у Рівненській області Михайло Довгань. У депутатів виникло чимало запитань до представника «дорожників». Висловлювали претензії, зокрема щодо неякісного ямкового ремонту, а були й ідеї - наприк­лад, перекладати бруківку на деяких ділянках, щоб зекономити кошти. Дехто навіть пропонував «покатати» представника служби автодоріг, щоб продемонструвати якість наших шляхів наочно.


Утім, від прогулянок районом гість відмовився, зазначивши, що про наші дороги йому і так все добре відомо. Деякі ділянки шляхів назвав «багатостраждальними» та визнав, що загалом стан доріг на Здолбунівщині - один з найгірших в області.
- Ви всі бачите, у якому стані дороги… Та й не тільки у Здолбунівському районі. Але вашому району на керівників дорожнього господарства не таланило, - зазначив Михайло Довгань. А згодом констатував, що, мовляв, претензії розуміємо, та вплинути на цю ситуацію не можемо. Адже видатки на дорожнє господарство останнім часом здійснювалися за залишковим принципом, тому й були мінімальними.
Насамкінець гість пообіцяв працювати і відзвітуватися про виконані у районі роботи через півроку. А також закликав депутатів та керівництво району надавати свої пропозиції щодо проведення першочергових ремонтів. Проте обнадійливої інформації для жителів району так і не прозвучало. Бо розбитих доріг - сотні кілометрів, а грошей - катма. Тому децентралізація у наступному році стартуватиме на вже звичних битих шляхах.

Дочекаємося примусу?
Те, що вона таки стартуватиме, - це факт. На цьому вкотре наголосив перший заступник голови райдержадміністрації Леонід Власюк, нагадавши, що ініціювати добровільне об’єднання мають право виключно голови сільських та селищних рад, депутатський корпус рад (не менше третини складу), члени територіальної громади. Нині в Україні вже добровільно об’єдналося 159 громад, у Рівненській області з 13 сільських рад утворено 5 об’єднаних громад. А тим часом на Здолбунівщині поки що лише визначилися з кількістю - чотири об’єднаних громади. Саме такий «розклад», зі Здолбунівською, Здовбицькою, Мізоцькою та Ступнівською громадами, було затверджено рішенням Рівненської обласної ради. Наразі Кабміном погоджено дві з цих громад - Здолбунівську та Мізоцьку. Дві інших ще не затверджено, тому поки що є можливість вносити нові пропозиції та розглядати інші варіанти.
Керівники району знову акцентували на тому, що процес об’єднання є незворотнім, і працювати над цим потрібно вже зараз. Інакше дочекаємося до примусової децентралізації. І скільки б громад не було у підсумку в нашому районі, вирішувати це мають виключно люди - такі думки звучали у виступах депутатів. Хоч дискусія засвідчила, що досі у декого з сільських голів щодо об’єднання ще залишилося чимало питань. Утім, голова райради Олег Дацюк пообіцяв провести зустріч з сільськими головами у форматі круглого столу. Можливо, тоді й дійдуть до давно очікуваного консенсусу.

Землі не вистачає
Ще одне питання, обговорення якого очікували на цьому засіданні, - робота з учасниками АТО та членами їхніх сімей. Як розповів заступник голови РДА Микола Орлов, на обліку в Єдиному Державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 215 учасників АТО. У 2015 році грошову допомогу отримали 263 бійці АТО та 12 сімей загиблих, 42 родини воїнів отримали житлові субсидії. Придбано житло для сім’ї загиблого військово­службовця Василя Жука, а нині депутати прийняли у комунальну власність ще дві квартири, які буде передано у комунальну власність міста Здолбунів. Після того ордери отримають родини загиблих Андрія Бріка та Олексія Сапожнікова. Соціальні працівники постійно підтримують зв’язок з сім’ями загиблих.
Проте «найгарячішим» залишається питання виділення земельних ділянок. Нині до органів місцевого самоврядування району від учасників АТО надійшло 335 заяв щодо надання земельних ділянок, проте наразі є лише 18 рішень про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою. Микола Орлов зазначив, що керівництво РДА проводило зустрічі щодо необхідності пошуку земельних ділянок в усіх сільських радах. Як наслідок, зарезервовано 19 ділянок площею 187,7 га, які потенційно можуть отримати учасники АТО. Представники влади всіляко намагаються сприяти тому, щоб заяви задовольнялися швидше. Проте земля - категорія не безкінечна. Тож доведеться закачати рукави та шукати резерви й надалі.
Під час сесії «основні» питання порядку денного депутати «пройшли» оперативно, розглянувши хід виконання Програми економічного та соціального розвитку Здолбунівського району на 2015 рік та проект Програми економічного та соціального розвит­ку Здолбунівського району на 2016 рік, внісши зміни до районного бюджету на 2015 рік. Також обранці затвердили план роботи районної ради на 2016 рік, план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік, Регламент Здолбунівської районної ради. За пропозицією фракції «Самопоміч» підтримали звернення до Президента України та Верховної Ради України щодо призначення повторних виборів Криворізького міського голови. А 25 грудня депутати зберуться на друге пленарне засідання - обговорювати районний бюджет на наступний рік.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry