У Здовбиці тривають роботи з реконструкції даху приміщення місцевої ЗОШ І-ІІІ ст. Цей проект реалізовують за кошти бюджету розвит­ку обласного бюджету, співфінансування здійснюється зі Здолбунівського районного та Здовбицького сільського бюджетів. Замовником робіт є департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА.


- Ми вирішили включити Здовбицьку ЗОШ до переліку об’єктів, у яких необхідно здійснити реконструкцію у цьому році, з кількох причин, - розповідає голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. - По-перше, обстеження покрівлі, проведене ще кілька років тому, засвідчило про її цілковиту аварійність. Тому майже кожного разу сильний вітер призводив до того, що частини шиферу відривалися, падали на шкільне подвір’я. Тобто йдеться не лише про здоров’я, а й про життя дітей. По-друге, у цьому зак­ладі навчається понад п’ятсот школярів. Це - найбільше серед усіх сільських шкіл району. Якщо проводити розрахунок фінансування установи за принципом «на дитину», заклад щороку недоотримує близько одного мільйона гривень. Тобто проглядається чітка логіка необхідності «покрити» це недофінансуваня капітальними видатками. До того ж ми одразу вирішили притримуватися основного принципу проведення видатків – щоб кожна копійка, витрачена з районного бюджету, залучала кілька копійок з інших джерел. А Здовбицький сільський бюджет – один з небагатьох кошторисів сіл району, спроможних забезпечити співфінансування.
Сергій Кондрачук стверджує, що реконструкцією покрівлі Здовбицької ЗОШ процес ремонту навчальних закладів району не завершиться. Наступного року керівництво району планує віднайти ресурс на ремонти покрівель тих освітянських закладів, які потребують цього найбільше.
Сектор інформаційного
забезпечення Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry