З чорнобильцями поспілкувалися про їхні найнагальніші проблеми

У День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 14 грудня, з ініціативи Здолбунівської районної громадської організації учасників ліквідації аварії на ЧАЕС «Ми ще живі» у районній раді відбулася зустріч за круглим столом, де присутні обговорили основні проблеми, що найбільше хвилюють чорнобильців.
У засіданні взяли участь голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, перший заступник голови Здолбунівської райдерж­адміністрації Леонід Власюк, голова Здолбунівської РГО «Ми ще живі» Ольга Білецька, члени цієї організації, керівники окремих структурних підрозділів РДА, представники закладів охорони здоров’я, управління Пенсійного фонду Украї­ни в Здолбунівському районі.


Обговорення вийшло жвавим та продуктивним. Насамперед Олег Дацюк від імені районної влади висловив вдячність ліквідаторам страшної катастрофи в Чорнобилі за подвиг, який вони здійснили майже тридцять років тому.
- Ви пожертвували своїм здоров’ям, а дехто - і життям, ліквідовуючи цю аварію. Чорнобильська трагедія торкнулася майже кожної родини у нашій країні, - зазначив Олег Євгенійович. - Районною радою було розглянуто лист громадської організації «Ми ще живі» щодо виділення коштів для фінансування відзначення 30-ї річниці катастрофи. Я впевнений, що депутати це підтримають.
Пам’ять загиблих вшанували Хвилиною мовчання. Потому Ольга Білецька від імені учасників ліквідації аварії на ЧАЕС звернулась до районного керівництва з проханням посприяти у встановленні у Здолбунові пам’ятного знака ліквідаторам, а також не забувати про проблеми цих людей.
- Хотілося б, аби для чорнобильців виділили хоча б невеличкі премії, хоч по 100 гривень, - звернулась пані Ольга до учасників круглого столу. - Також варто згадати й про вдів покійних ліквідаторів і запросити їх на відзначення гіркої річниці.
У свою чергу чиновники пообіцяли, що забезпечать гідне проведення урочистих заходів, вшанування померлих та виділять на це кошти, збільшивши фінансування статутної діяльності організації учасників ліквідації аварії на ЧАЕС за програмою «Ветеран».
Обнадійливо звучали і запевнення районного керівництва щодо фінансування встановлення пам’ятного знака ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, яке переносилося з року в рік. Тож, сподіваються чорнобильці, їхня мрія про пам’ятник ліквідаторам у рідному місті скоро здійсниться.
Найактивніше спілкувалися під час зустрічі про медичне обслуговування чорнобильців. Адже найбільше проблем ліквідатори мають саме зі здоров’ям. Ольга Білецька нарікає на те, що ціни на ліки зросли, а фінансування, якого і так завжди не вистачало, не збільшилося. У Здолбунівсьому районі проживає близько 200 потерпілих-чорнобильців, а з держбюджету виділяється всього 5200 гривень у місяць на забезпечення їх медикаментами, тож отримати ліки може лише частина цих людей.
Начальник фінуправління Здолбунівської РДА Володимир Нечипорук розповів, що кошти на медикаменти виділяються з державного бюджету, з районного ж додають лише певну суму. Є сподівання, що з наступного року чорнобильцям на лікування виділятимуть вдвічі більше коштів.
Порушили учасники ліквідації аварії на ЧАЕС і питання про нестачу медикаментів у лікувальних закладах, а також про необхідність плати за проведення аналізів, рентген- та кардіообстежень.
Заступник головного лікаря з медичної частини Здолбунівської ЦРЛ Василь Мацьоха зазначив, що у стаціонарі за рахунок районного бюджету обслуговується більша частина місцевих чорнобильців.
- Ресурсами на надання невідкладної допомоги ми забезпечені: у нас є все для того, щоб зробити аналіз крові, ЕКГ, провести рентгенологічне обстеження, - зазначив Василь Мацьоха. - Ми неодноразово зверталися, аби для наших ліквідаторів виділили кошти не тільки для амбулаторного лікування, а й для стаціонарного. Та поки що цю категорію пільговиків окремо не фінансують. Коли чорнобильці поступають до нас на лікування, ми намагаємося забезпечити індивідуальний підхід до кожного з них.
Також під час зустрічі йшлося про пенсії, санаторно-курортне лікування, пільгове перевезення чорнобильців. Наприкінці присутні вшанували пам’ять померлих, поклавши квіти до майбутнього пам’ятного знака ліквідаторам Чорнобильської катастрофи (див. фото).
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry