У Ступно нині завершують реконструкцію котельні амбулаторії та будівництво котельні Ступнівського НВК. Втілити у життя цей проект вдалося завдяки коштам з Державного фонду регіонального розвитку, звідки профінансовано 90 % вартості робіт. Відповідно, з місцевого бюджету на проведення реконструкції залучено лише 10 % коштів.
- Оскільки ми продовжуємо розглядати Ступно як один з потенційних центрів об’єднаних громад, які після децентралізації мають бути створені на Здолбунівщині, вважаю виправданим спрямування у цьому році коштів Державного фонду регіонального розвитку у Ступно, - розповідає голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. - Більше того, ми подали пропозиції щодо проектів, які хотіли б профінансувати за програмою ДФРР наступного року, включивши до переліку реконструкцію вулиці Соковиця у цьому селі. Це та сама дорога, яка дасть змогу сполучити Ступно зі Старою Мощаницею. Сподіваємося, цей проект, на який, до слова, уже маємо проектно-кошторисну документацію, потрапить до переліку тих, які реалізовуватимуться за кошти ДФРР у 2016 році.


Тим часом вже у наступному році в сільській амбулаторії, яка обслуговує близько 1700 жителів сіл Ступно та Мала Мощаниця, нареш­ті стане тепло та затишно. Як розповідає головний лікар районного центру первинної медичної допомоги Олег Сумко, перший проект реконструкції котельні розпочали втілювати ще у 2012 році. Тоді навіть закупили два твердопаливних котли, але після цього фінансування припинилося. У 2013-2014 рр. кошти на втілення цього проекту взагалі не виділяли. Тож приміщення амбулаторії обігрівали електроконвектором.
- Нині роботи з реконструкції котельні амбулаторії виконано на 90 %, - розповідає Олег Сумко. – Здійснено будівельні роботи, встановлено котли, електрообладнання, підведено воду. Ще у минулому році за рахунок субвенції з сільського бюджету було встановлено сучасні батареї опалення. Тому маємо надію, що вже незабаром умови для відвідувачів амбулаторії та її персоналу значно поліпшаться. Зрозуміло, що ще є над чим працювати – у приміщенні потрібно замінити вікна на сучасні, енергоощадні, оновити медичне обладнання. Але завдяки ініціативності районної влади вдалося здійс­нити значний обсяг важливих робіт.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry