Учасники літературної студії «Зорецвіт» Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва провели благодійно-патріотичний захід «Україна - понад усе!». На свято запросили батьків, рідних і близьких літстудійців. Тож захід не лише став для юних авторів і виконавців своєрідним іспитом, а й сприяв мобілізації патріотичного духу усіх присутніх.
Звучали вірші М. Рильського «Україно моя!», В. Сосюри «Любіть Україну» та В. Симоненка «Задивляюсь у твої зіниці». Пісню «Моя Украї­на» виконали під гітарний супровід вихованці «Зорецвіту» Ірина Самолюк (авторка мелодії до цього відомого тексту) та Назар Пасічник.


Увазі слухачів також були представлені пісні Святослава Вакарчука «Вставай» та «На лінії вогню». Першу з них виконала група бардів, другу - сольно (під супровід гітари) Анастасія Порана.
Знайшлось у програмі місце й для гумору, наприк­лад, сценки «Покусаний», що висміює абсурдну політику Кремля, її відмінно зіграли Анна Горпинич та Іван Волосик.
Захід відбувався у День волонтерів. Тому принагідно згадали й Андрія Кузьменка, музиканта-патріота, який в останній період свого життя займався саме волонтерською діяльністю. Відому його пісню «Старі фотографії» виконали барди Софія Антонюк та Юлія Сальникова.
Також через волонтерську організацію бійцям АТО було передано благодійну допомогу - медикаменти, до збору яких долучились усі вихованці «Зорецвіту».
Стрижнем заходу став двобій між агітбригадними групами літстудії «Екстрім» і «Фреш» (капітани - Аліна Гузюк та Вікторія Кальчук відповідно). Команди змагались у трьох конкурсах. Але, як визначило журі, перемогла дружба.
Також присутні мали нагоду поспілкуватися з родиною Солтисів, зокрема її главою - учасником АТО Петром Олеговичем, який не так давно повернувся з території бойових дій. Та вже після цього родині довелось пережити нове випробування: донька Марія, вихованка літстудії і неодноразова переможниця конкурсу «Патріотична Муза» постраждала в ДТП. На щастя, все обійшлося.
Петро Олегович розповідав про тяжкі будні на лінії вогню і своїх бойових побратимів, а насамкінець розгорнув покритий написами та позначками прапор, з котрим пройшов АТО. У цю хвилину усіх у залі пройняла гордість за наших мужніх воїнів.
Під час заходу відбулась і церемонія з відзначення найкращих. Так, П. О. Солтис отримав збірку з національно-патріотичного виховання «Патріотична Муза», створену спільними зусиллями у закладі (упорядник - директор ЦТДЮ Л. О. Бондарчук, коректор - Т. О. Іванова, редактор - Ю. Р. Бржечко). Свою вже третю перемогу в конкурсі з патріотичної поетики святкувала Марія Солтис, вона отримала від керівника студії його власну нову книжку «Музика орбіт» та грошову премію. Такими ж книжками й матеріальною винагородою було відзначено Вікторію Стецюк і Олену Ніколайчук, активних учасниць «Зорецвіту», ведучих багатьох заходів. Учасникам агітбригад вручили книжечки «Повернення Кавунця» та «Світ очима дитини».
Наприкінці до присутніх звернулась голова журі, культорганізатор закладу Вікторія Романюк.
Виконавцям фінальної пісні «Україна - це ти» Олесеві Самчуку, Надії Кальчук, Дарині Пончук та Анастасії Макаренко підспівували і лістудійці, і гості свята.
Юрій БРЖЕЧКО,
керівник літературної студії «Зорецвіт»
Здолбунівського РЦТДЮ.
На фото: учасники заходу “Україна - понад усе!”.

Comments are now closed for this entry