У Здолбунові презентували соціальну виставу

Кожен з нас вважає, що його проблеми найсерйозніші та найважчі. Проте, зустрівши того, кому доводиться ще складніше, усвідомлюєш, що ти у порівнянні - просто щасливчик. Здавалося б, люди, які пережили багато горя та усіляких випробувань, не можуть бути щасливими. Натомість часто вони не тільки наважуються розповісти про особисту життєву драму, а й знаходять у собі сили любити світ ще дужче і відданіше, радіючи кожній миті життя.

Саме сильні духом жінки з твердою волею стали героїнями соціальної вистави «Театр простих історій», яку нещодавно презентували у Здолбунівському районному будинку культури. Організатором її виступила ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» за підтримки управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської облдержадміністрації. Ця соціальна вистава є невід’ємною частиною проекту організації «Залучення жінок сільської місцевості Рівненщини до процесів миротворення, популяризації культурних цінностей, духов­ності та моральності».


Учасниці театрального дійства зачитали зі сцени три невигадані історії про жінок з нелегкою долею, які не зламались, а знайшли у собі сили йти вперед, до щастя.
Однією з героїнь вистави стала тепер уже наша землячка, переселенка з Луганщини Яна Униченко. Історією її життя не можна не захоплюватись. Змалечку, попри проб­леми зі здоров’ям, дівчинка поставила собі за мету ніколи не здаватися і бути щасливою. Талановита художниця знає що таке розлука з близькими, пошук свого місця у чужому їй місті з іншими традиціями. Вона покинула рідну Луганщину і переїхала до Здолбунова, адже не поділяє переконань тих, хто вважає, що Схід - російська територія.
Історію Яни зачитала Віола Маслянчук. Дівчина щиро захоплюється силою духу молодої художниці. Розповідає, що перипетії її долі пере­осмислила після особистого знайомства з Яною.
- Коли читала історію Яни вперше, думала що вона - проста дівчина, яка красиво малює, розписує стіни будинків. Але коли її побачила, зрозуміла - не так все просто. Яна - молодець, вона, незважаючи ні на що, намагається робити все з повною віддачею, - зазначає Віола.
Автором душевних нарисів про двох героїнь вистави стала координатор проекту Оксана Салівончик, яка у рамках дійства зачитала історію Наталії - жінки, котра в дитинстві постраждала від насилля, стала жертвою торгівлі людьми, втратила дітей.
- Пишучи, кожну історію я «пропускала» крізь себе, - розповідає Оксана Салівончик. - Історія Яни здивувала мене ще під час тренінгу у Здолбунові, тому без вагань вирішила її використати.
Голова правління ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько вважає цей проект корисним та важливим для суспільства, адже він надихає боротися за власне щастя.
- Усі героїні вистави - клієнтки нашого центру, - розповідає пані Лариса. - У нашій громаді багато жінок, яким є чим поділитися. Звісно, кожній з них непросто про це говорити. Але розповідають ті, хто впевнений: ця історія стане для інших повчальною. Чимало жінок проходять через справж­нє пекло насильства, зрад, втрачають дорогих людей і не можуть дати собі ради. Тому вони повинні почути про тих, хто пережив щось схоже, але зумів впоратись з негараздами.
Організатори проекту обіцяють продовжувати доносити до людей непрості історії життя звичайних жінок. У планах - використати більше розповідей героїнь з інших регіонів України, щоб про таких людей дізналася вся країна.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry