Чи таки почують здолбунівських підприємців у ПАТ «Рівнеобленерго»?

Від того часу, як підприємці району намагалися знайти спільну мову з представниками ПАТ «Рівнеобленерго», скаржачись на надвисокі планові платежі за електроенергію, минуло вже два тижні. Відтоді жодної інформації щодо позитивних змін для нашого малого бізнесу з енергопостачальної компанії так і не надійшло.
Тож цього тижня підприємці знову зібралися у Здолбунівській райраді за круглим столом задля спілкування з черговою делегацією з ПАТ «Рівнеобленерго» на чолі з комерційним директором підприємства Андрієм Ахромкіним.
Останній розпочав з пояснень тонкощів діяльності підприємства. Загалом вони зводилися до того, що компанія змушена вимагати від споживачів попередню оплату, щоб повноцінно функціонувати, замовляючи потрібні обсяги електро­енергії та виплачуючи зарплатню співробітникам.
- Ми такі ж самі підприємці, як і ви. І нам також потрібні кошти. Тому якщо законодавець дав нам таке право, ми уклали з вами відповідні договори, і ви зобов’язані платити, - резюмував Андрій Ахромкін. – А моя мета – зібрати кошти і забезпечити роботу підприємства.


Незважаючи на тривалі та детальні роз’яснення щодо різниці між поняттями попередньої оплати та авансових платежів, суть для підприємців не змінилася: попередню оплату їм все одно потрібно вносити, і крапка. Тим паче що у договорах, які, як відомо, є типовими, усі ці платежі передбачені. Тому представники енергопостачальної компанії «б’ють» на те, що їхні вимоги є цілком законними.
При цьому про індивідуальні умови договору для різних споживачів, звісно, не йдеться. Щоправда Андрій Ахромкін зазначив, що до певних споживачів підприємство таки застосовує щось подібне. Однак, тільки за умови таких же індивідуальних звернень та консультацій.
Підприємців такі пояснення, звісно, не потішили.
- І ми, і ви перебуваємо у ринкових умовах, от тільки ви, на відміну від нас, захищені законодавством, – обурився у відповідь депутат райради Олександр Андріюк. – І ви заганяєте нас у глухий кут…
На пряме запитання: «Чи могли б ви піти назустріч усім підприємцям Здолбунівщини і залишити все так, як було?» представники енергопостачальної компанії ствердно не відповіли, незважаючи на усі аргументи, які прозвучали під час зустрічі. Зате кілька разів поспіль наголошували на тому, що, мовляв, якщо «ляже» енергетика – «ляжуть» усі.
- А якщо підприємці «ляжуть»? – обурювалися присутні. – І на яких підставах можуть відключити електроенергію, якщо є й оплата за замовлені ліміти, і попередня оплата?
Відповідь традиційна: маємо право, бо це передбачено договорами. Тож скидалося на те, що годинна зустріч знову буде безрезультатною, хоч керівники району «впрошували» гостей про поступки, як могли.
- Спочатку дайте час підприємцям підготуватися до цього, роз’ясніть у ЗМІ про особливості нових правил. А зараз ми вас дуже просимо від імені підприємців і влади на кілька місяців повернутися до старої системи, - зазначив голова райради Олег Дацюк.
У процесі розмови керівники району попросили й сприяння щодо забезпечення їх контакту з начальником Здолбунівського РЕМ. Мовляв, коли у населених пунктах виникають складні ситуації з енергопостачанням, до керівництва місцевого РЕМ дотелефонуватися неможливо. Тут вже комерційний директор ПАТ «Рівне­обленерго» пообіцяв, що контакти він налагодить, і негайно.
Що ж до основної проблеми, то Андрій Ахромкін попросив про «три дні паузи». І пообіцяв, що у четвер чи п’ятницю знову приїде до Здолбунова. Тож на день виходу газети на «енергетичні» запитання здолбунівських підприємців уже мала б бути відповідь.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry