Ринок праці відображає більшість політичних та соціально-економічних процесів, які відбуваються у державі. Одним із напрямків служби зайнятості в сучасних умовах є допомога демобілізованим війсь­ковослужбовцям та учасникам АТО у перетворення їх на активних суб’єктів ринку праці та їхню соціальну адаптацію до мирного життя.
Здолбунівський районний центр зайнятості спрямовує свою роботу на сприяння у працевлаштуванні демобілізованих військовослужбовців шляхом надання їм адресних соціальних послуг, серед яких - підбір роботи, яка підходить, профорієнтація, професійне навчання за актуальними на місцевому ринку праці професіями, сприяння у започаткуванні власної справи.
Перспектива стати підприємцями завжди цікавить молодих людей, адже власний бізнес – це шлях до фінансової стабільності та впевненості у завтрашньому дні. Одним з таких військовослужбовців, демобілізованих із зони АТО, є колишній безробітний, а нині приватний підприємець, Микола Федорович Гаврилюк, який звернувся у Здолбунівський районний центр зайнятості за кваліфікованою допомогою спеціалістів у працевлаштуванні.


Микола Олександрович Гаврилюк має дві освіти: столяр і охоронник. Тривалий час працював на посаді фахівця в галузі управління, має досвід роботи водієм. Життєві умови склались так, що змушений був стати на захист Вітчизни. Після повернення із зони АТО зареєструвався у районному центрі зайнятості. Дізнавшись про послуги служби зайнятості, Микола зацікавився можливістю відкрити власний бізнес. Відвідав семінари з підприємницької діяльності, за сприяння спеціалістів центру зайнятості пройшов навчання на курсах «Підприємець-початківець» Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, успішно захистив бізнес-план з виготовлення садових меблів. За кошти одноразової виплати допомоги по безробіттю Микола Олександрович придбав необхідні для бізнесу столярні інструменти. Фото столярних виробів розмістив у соціальних мережах.
Микола переконаний, що результат не змусить себе довго чекати, адже майстер докладає максимум зусиль для реалізації власного бізнесу. До того ж виготовлення меблів – це улюблена справа підприємця та спосіб реалізувати себе.
Ірина БОЯРЧУК,
провідний фахівець з профорієнтації.

Comments are now closed for this entry