Зазвичай у привітаннях для тих, хто причетний до місцевого самоврядування, йдеться про надважливу роль місцевої влади у реалізації інтересів територіальних громад. З цією істиною не посперечаєшся: якщо велику політику творять у Києві, то найнагальніші проблеми щоденного життя вирішують на місцях. Нині новообрані депутати місцевих рад та очільники громад активно вникають у роботу, обдумуючи плани на найближче майбутнє. Саме про перспективи ми поспілкувалися з тими, хто повинен продемонструвати громадам, що новообрана влада – дієва та ефективна, зробивши це в умовах війни, економічних негараздів та обмеженого часу каденції.
Владислав СУХЛЯК, депутат Рівненської обласної ради:
- На жаль, змінити щось за ці два роки буде важко, адже країна зараз у складних умовах, йде війна, лише періодично чергуючись з хитким перемир’ям. До того ж, на жаль, депутати продовжують отримувати вказівки згори, які часто не співпадають з місцевими потребами. Тому передбачити, як піде робота, не можу. Головне, щоб не заважали працювати. Важливим питанням зараз є фінансування, яке повинно відбуватись в умовах прозорості та порівну між усіма галузями. А загалом я завжди відкритий для спілкування. Як лікар, колись давав клятву Гіппократа, тому допомога людям для мене – першочергове завдання.
Олександр АНДРІЮК, депутат Здолбунівської районної ради:
- Особисто я вважаю, що протягом двадцяти чотирьох років незалежності в Україні самоврядування, як такого, не було. Громади не мали власних коштів, всі доходи йшли на Київ. Існувала тільки корупційна вертикаль. Після адміністративної реформи об’єднані громади стануть справді самостійними, вирішуватимуть нагальні проблеми без погодження згори. І хоч ця реформа потребує ще вдосконалення і прийняття додаткових законів, децентралізація стане суттєвим поштовхом до позитивних змін на благо місцевих громад. Зокрема потрібно створити кращі умови для розвитку бізнесу та підприємництва. Звичайно, пріоритетом для мене є інтереси людей, сприяння підвищенню рівня життя.
Ігор ОЛЬШЕВСЬКИЙ, міський голова Здолбунова:
- Сьогодні Здолбунівська міська рада представлена депутатами від семи політичних партій. Всі вони готові працювати на благо громади Здолбунова. Мене це цілком влаштовує, тому що сесійна зала - не місце для задоволення своїх амбіцій або приватних інтересів. Я налаштований на плідну роботу і цього ж буду вимагати від інших. Переконаний, що з депутатами ми знайдемо порозуміння і скоординуємо зусилля. А напередодні Дня місцевого самоврядування хочу побажати всім колегам мудрості, терпіння і миру.
Богдан ПОХИЛЮК, голова Мізоцької селищної ради:
- Звісно, роботи дуже багато. Плануємо завершити реконструкцію дитячого садочка у селищі – встановити вікна та відремонтувати фасад. Хочемо провести дві лінії водопровідної мережі по вул. Півченській та Тихій у Мізочі. Капітального ремонту потребує Мізоцький будинок культури, а по вул. Старе Селище необхідно провести освітлення. І це далеко не всі наші плани на період до вступу у дію закону про децентралізацію. А зараз ми намагаємось працювати швидко і злагоджено, хоч в умовах бойових дій на Сході та економічної кризи робити це доволі важко.
Микола ПІЛЬГАНСЬКИЙ, голова Ступнівської сільської ради:
- Сподіваюсь використати ці два роки з максимальною користю. Хоч це може бути важко через ситуацію в країні. Насамперед потрібно підключитися до мережі Інтернет у сільській раді та школі, адже світ не стоїть на місці, і ми повинні ставати частиною інформаційного суспільства. Також потребують ремонту дороги між навколишніми селами та ті шляхи, що сполучають села з районом. Адже через бездоріжжя люди витрачають вдвічі більше часу на дорогу. А ще важливо, щоб екстрені служби – пожежна, швидка допомога - доїжджали до нас не за 40 хвилин, а за 20.
Підготувала Ірина САМЧУК.