Зазвичай у привітаннях для тих, хто причетний до місцевого самоврядування, йдеться про надважливу роль місцевої влади у реалізації інтересів територіальних громад. З цією істиною не посперечаєшся: якщо велику політику творять у Києві, то найнагальніші проб­леми щоденного життя вирішують на місцях. Нині новообрані депутати місцевих рад та очільники громад активно вникають у роботу, обдумуючи плани на найближче майбутнє. Саме про перс­пективи ми поспілкувалися з тими, хто повинен продемонструвати громадам, що новообрана влада – дієва та ефективна, зробивши це в умовах війни, економічних негараздів та обмеженого часу каденції.

Владислав СУХЛЯК, депутат Рівненської обласної ради:
- На жаль, змінити щось за ці два роки буде важко, адже краї­на зараз у складних умовах, йде війна, лише періодично чергуючись з хитким перемир’ям. До того ж, на жаль, депутати продовжують отримувати вказівки згори, які часто не співпадають з місцевими потребами. Тому передбачити, як піде робота, не можу. Головне, щоб не заважали працювати. Важливим питанням зараз є фінансування, яке повинно відбуватись в умовах прозорості та порівну між усіма галузями. А загалом я завжди відкритий для спілкування. Як лікар, колись давав клятву Гіппократа, тому допомога людям для мене – першочергове завдання.

Олександр АНДРІЮК, депутат Здолбунівської районної ради:
- Особисто я вважаю, що протягом двад­цяти чотирьох років незалежності в Украї­ні самоврядування, як такого, не було. Громади не мали власних кош­тів, всі доходи йшли на Київ. Існувала тільки корупційна вертикаль. Після адміністративної реформи об’єднані громади стануть справді самостійними, вирішуватимуть нагальні проб­леми без погодження згори. І хоч ця реформа потребує ще вдосконалення і прийняття додаткових законів, децентралізація стане суттєвим поштовхом до позитивних змін на благо місцевих громад. Зокрема потрібно створити кращі умови для розвитку бізнесу та підприємництва. Звичайно, пріоритетом для мене є інтереси людей, сприяння підвищенню рівня життя.

Ігор ОЛЬШЕВСЬКИЙ, міський голова Здолбунова:
- Сьогодні Здолбунівська міська рада представлена депутатами від семи політичних партій. Всі вони готові працювати на благо громади Здолбунова. Мене це цілком влаштовує, тому що сесійна зала - не місце для задоволення своїх амбіцій або приватних інтересів. Я налаштований на плідну роботу і цього ж буду вимагати від інших. Переконаний, що з депутатами ми знайдемо порозуміння і скоординуємо зусилля. А напередодні Дня місцевого самоврядування хочу побажати всім колегам мудрості, терпіння і миру.

Богдан ПОХИЛЮК, голова Мізоцької селищної ради:
- Звісно, роботи дуже багато. Плануємо завершити реконструкцію дитячого садочка у селищі – встановити вікна та відремонтувати фасад. Хочемо провести дві лінії водопровідної мережі по вул. Півченській та Тихій у Мізочі. Капітального ремонту потребує Мізоцький будинок культури, а по вул. Старе Селище необхідно провести освітлення. І це далеко не всі наші плани на період до вступу у дію закону про децентралізацію. А зараз ми намагаємось працювати швидко і злагоджено, хоч в умовах бойових дій на Сході та економічної кризи робити це доволі важко.

Микола ПІЛЬГАНСЬКИЙ, голова Ступнівської сільської ради:
- Сподіваюсь використати ці два роки з максимальною користю. Хоч це може бути важко через ситуацію в країні. Насамперед потрібно підключитися до мережі Інтернет у сільській раді та школі, адже світ не стоїть на місці, і ми повинні ставати частиною інформаційного суспільства. Також потребують ремонту дороги між нав­колишніми селами та ті шляхи, що сполучають села з районом. Адже через бездоріжжя люди витрачають вдвічі більше часу на дорогу. А ще важливо, щоб екстрені служби – пожежна, швидка допомога - доїжджали до нас не за 40 хвилин, а за 20.
Підготувала Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry