На засіданні колегії Здолбунівської РДА цього разу говорили і про реалії, і про сподівання на майбутнє.

Насамперед голова райдержадміністрації Сергій Конд­рачук проінформував присутніх про зміни у складі колегії. Окрім нового керівництва райради та новообраних обласних депутатів до складу колегії приєдналися також керівник ГО «Здолбунівська спілка учасників бойових дій та АТО» Валерій Багамедов, приватний підприємець, депутат Здолбунівської міськради Андрій Кардаш, заступник голови громадської ради при Здолбунівській РДА Юрій Пшеничний.
- Хотів би бачити колегію більш дієвим органом, щоб всі висловлювали пропозиції та активно працювали під час засідань, - зазначив Сергій Кондрачук, запевнивши присутніх, що з новим керівництвом районної ради у нього є взаєморозуміння. Тож можна сподіватися, що район розвиватиметься у правильному напрямку.


Рухатися у правильному напрямку почали з розгляду питання «Про стан напов­нення бюджету управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі, погашення існуючої заборгованості платників зі сплати обов’язкових платежів та стан виплати пенсії в Здолбунівському районі». Як розповіла начальник управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Світлана Жовтанюк, за 10 місяців цього року до фонду надійшло 3,207 млн. грн. Станом на 1 листопада на обліку перебуває 16019 пенсіонерів. І всі вони вчасно отримують виплати, середній розмір яких у районі складає 1398 грн. Світлана Жовтанюк повідомила, що вже у грудні буде здійснено перерахунок пенсій інвалідам третьої групи, а також розповіла, що від початку року у районі було взято на облік 18 пенсійних справ пенсіонерів, які тимчасово переїхали з Донецької області, та 5 справ пенсіонерів з Луганщини.
Про спортивні успіхи наших земляків розповів присутнім начальник відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Михайло Гарбовський, проінформувавши про стан виконання районної Програми розвитку фізичної культури і спорту в Здолбунівському районі на 2014-2016 роки. У цій сфері нам є чим пишатися, адже вихованці здолбунівських спортивних шкіл виступають та перемагають і на всеукраїнському, і на міжнародному рівнях. Зараз у районі працює дві ДЮСШ, а також відділення обласних спортивних шкіл, у яких загалом змагаються 504 юних спортсмени. Проте вже у наступному році відбудеться реорганізація системи спортивних шкіл, після якої тренери відділень обласних ДЮСШ перейдуть працювати до районної. Вочевидь, задля оптимізації буде об’єднано і дві здолбунівські спортшколи, оскільки фінансування позашкільної освіти з 2016 року здійснюватиметься виключно з місцевих бюджетів.
Натомість Сергій Кондрачук вкотре закликав сільських голів брати участь у конкурсі проектів районної ради, щоб побудувати у селах спортивні майданчики. Тим паче, є сподівання, що у наступному році на цей конкурс буде виділено більшу суму коштів.
- Ми маємо амбітні плани: за наступні 3-4 роки провести капітальний ремонт усіх спортзалів у загальноосвітніх школах, - зазначив голова РДА. - Нам під силу ремонтувати щороку 2-3 спортзали, і ці плани також включені у проект плану соціально-економічного розвитку на 2016 рік. Також будемо подавати пропозицію до програми соціально-економічного розвитку області на наступний рік - будівництво великого спорткомплексу на «вісімці». Вже відомо, що проектно-кошторисна документація вартуватиме 513 тисяч гривень. І є сподівання, що ці роботи ми зможемо розпочати у наступному році.
На завершення колегії про забезпечення пожежної безпеки в осінньо-зимовий пожежно-небезпечний період доповідав головний інспектор Здолбунівського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області Валерій Дроздюк. А голова Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста Украї­ни Марія Бєлікова розповіла про діяльність організації в гуманітарній сфері, подякувала усім за плідну співпрацю та закликала й надалі допомагати тим, хто цього потребує.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry