Революція Гідності, Майдан, війна… Чи, не забагато на наш багатостраждальний народ? Але українці – народ терплячий, вони давно звикли радіти тому, що мають. Чимало з них змушені заробляти на сім’ю у чужих світах. Ціле покоління дітей уже виросло від важких 90-х, коли, шукаючи заробітку, лишали дітей та сім’ю, щоб заробити їм шматок хліба та гідне майбутнє. Тепер з’явилася інша категорія діток: ті, чиї батьки загинули на Майдані чи в АТО; ті, чиї батьки зараз захищають нас там, аби ворог не прийшов сюди. У кожному селі цих людей знають поіменно. І мертві, і живі, вони для нас - герої, бо не ухилялись, не шукали легких шляхів, а стали на захист сім’ї й Батьківщини. Зустрічі з ними стають такими довгоочікуваними для батьків, дітей, дружин і близьких. Така зворушлива зустріч відбулася у 7-Б класі Мізоцького НВК.


Олександр Анатолійович Криворучко, молодший сержант, командир відділення дорожньої техніки в смт Сіверське Артемівського району на Донеччині, прийшов у відпустку. Чекали його не лише вдома. Ми всі завжди з великою тривогою слухали новини з АТО від тата, які розповідав наш учень Владислав Криворучко. І, звичайно, запросили бійця в гості. Одягли вишиванки, принесли осінні квіти, намалювали малюнки і написали листи солдатам з побажаннями захисникам України.
У перші хвилини зустрічі в класі панувала мертва тиша: діти дивились на гостя, як на героя. Та через кілька хвилин нашої теплої, сімейної розмови учні вже щебетали з ним, немов з рідною людиною. Їх цікавило все, вони ставили питання, часом кумедні, а часом - не по-дитячому серйозні. Ми незчулися, як проминув час нашої зустрічі. Не хотілося прощатися. Насамкінець діти прочитали власні вірші, подарували гостеві малюнки та привітали квітами, сфотографувалися на пам’ять. Учні в піднесеному настрої провели нашого гостя та подарували йому чай, каву, щоб він з бійцями там, далеко, пам’ятав, що ми всі з нетерпінням чекаємо його тут. Повертайтеся швидше, наші тати!
Тетяна КОВАЛЬЧУК,
класний керівник 7-Б класу Мізоцького НВК.

Comments are now closed for this entry