Чи «потягнуть» користувачі газу нові тарифи?

З початком опалювального сезону наші земляки з острахом чекали на «комунальні» платіжки з новими цінами. При цьому чимало користувачів всерйоз непокоїться про те, як звести кінці з кінцями, справно сплачуючи за тепло.
Далеко не кожному вдається отримати рятівну субсидію, щедро обіцяну урядовцями. Тому люди, пригадуючи важкі дев’яності, чітко усвідомлюють, що розраховувати варто насамперед на власні сили. Хтось почав користуватися давно забутою «грубкою» або встановив твердопаливний котел, хтось утеплює приміщення. І кожен з нас знову сподівається на милість природи, яка подарує не надто холодну зиму.
Як відомо, нещодавно уряд таки змінив соціальну норму споживання газу: в холодну пору року за пільговою ціною 3,6 грн. за 1 куб. м споживачам виділятиметься не 200 куб. м газу на місяць, а 1200 куб. м. на весь опалювальний сезон. На скільки часу вистачить «пільгових» кубів, залежить, насамперед, від погоди за вікном, а також від того, як споживачі навчаться економити. Власне, тариф 7,188 грн. за 1 куб. м спонукає до цього краще від будь-яких гасел.
Про те, як збираються зимувати жителі Здолбунівщини та що вони думають про особливості нового опалювального сезону, ми поспілкувалися з нашими респондентами.

Наталія ОЛІЙНИК, 45 років, швачка, м. Здолбунів.
- Живу у приватному будинку, який опалюю газом. На жаль, норма у 1200 кубометрів газу на опалювальний сезон за пільговою ціною нас не врятує. Адже за цей період газу йде значно більше. Ми на опалення лише за місяць витрачаємо 400-500 кубів газу. Я зарплату маю невисоку, старший син не працює, а молодший ще навчається, до того ж, часто хворіє бронхітом, тому сильно економити на теплі я також не можу. Населенню було б набагато легше, якби уряд переглянув комунальні тарифи. Подала документи на оформлення субсидії, чекаю на погодження.

 

Олександ­ра МІСЮРА, 23 роки, безробітна, с. Копиткове.
- Ми зі сім’­єю попередні роки опалювали будинок газом, оформлювали субсидію. Але після підвищення тарифів та подорожчання продуктів наша сім’я не в змозі оплачувати рахунки за газ. Тому вирішили повернутись до старого, «дідів­ського» способу опалення будинку – затопити грубку, якою ми тривалий час не користувалися. Закупили на зиму дрова. Багато наших сусідів вчинили так само. Документи на субсидію подали, чекаємо на результат.

 

Іван Гри­щук, 57 років, пенсіонер, с. Богдашів.
- Ще влітку вирішили, що опалювати будинок газом для нас розкіш. Тому заздалегідь прид­бали хороший твердопаливний котел, заготовили дрова. Зараз газ використовуємо виключно на приготування їжі. Економія помітна, та і в приміщенні набагато тепліше, ніж тоді, коли опалювали газом. Зараз на місяць витрачаємо лише близько 30 кубометрів газу.
Підготувала Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry