Згадати невинних жертв страшного голоду чимало небайдужих громадян зібралось поблизу пам’ятника жертвам голодоморів та політичних репресій у Здолбунові. Тут відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933 та 1946-1947 років. Місцеві священики провели поминальний молебень за загиблими, а ведуча розповіла про страшні події минулих років. Від моторошних оповідей у людей стискалися серця і тихо крапали сльози. Адже байдужим до цього жахіття не може залишитися жодна щира душа. Тоді щохвилини від штучного голоду помирало понад двадцять осіб, щогодини – більше тисяча чотириста людей, щодня – тридцять чотири з половиною тисячі українців… Ушанувавши жертв голодоморів хвилиною мовчання, всі присутні запалили свічки і поклали їх разом з квітами до пам’ятника.
Вл. інф.

* * *
У рамках вшанування пам’яті жертв Голодоморів 26 листопада в Уїздецькому СБК відбулася історична година пам’яті «Чорні жнива скорботи». Ведучі Ольга Піддубій та Валерія Коблюк нагадали присутнім про жахливі події, які відбувалися в Україні у 30-х роках ХХ ст. Зворушливо продекламувала вірш «Бозю, що там у тебе в руці…» Даринка Павлюк, щиро проказала «Молитву за убієнних голодом» Наталія Петришина, із сумом та тривогою у серці читали вірші про події голодомору Марія Корнійчук та Ірина Матвійчук. Завідуюча публічно-шкільною бібліотекою с. Уїздці Т. А. Кравчук розповіла про моторошний штучний геноцид та запросила до обговорення книги Уласа Самчука «Марія». Протягом заходу глядачі мали змогу переглянути мультимедійну презентацію «Голодомор 1932-1933 рр.». Доповнила дійство тематична виставка літератури «Жахливе відлуння 30-х». Пам`ять про ті часи болем проймає серця людей, тож вона повинна вкарбуватися у свідомість наших співвітчизників назавжди.


Працівники Уїздецького СБК.

* * *
Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років ХХ століття, історія України не знає. Похоронним дзвоном по всій нашій землі прокотилася чума Голодомору. Ніколи світ не бачив такого штучно створеного лиха. Ніколи про горе настільки великого масштабу так голосно не мовчали в той час, коли близько 10 мільйонів людей просто щезли з лиця землі, ніби й не народжувалися, не росли, не кохали, не плакали, не сміялися, не жили…
27 листопада працівники селищного БК, Мізоцької міської бібліотеки та завклубом с. Озерко провели тематичний захід «Негаснуча свіча пам’яті», присвячений роковинам Голодомору. Частинка душі кожного здригнулася від побачених кадрів страшної трагедії. На екрані транслювався фільм «Німа правда. Свідчення, загублені в стерні». Старшокласники (учні 10-Б класу Мізоцького НВК, класний керівник О. В. Луцюк), тамуючи подих, слухали кожне слово. Хвилиною мовчання пом’янули всіх померлих в роки голоду.
Директор БК Надія Овдіюк та зав. бібліотекою Оксана Пальчевська ознайомили присутніх з історичними довідками, свідченнями очевидців та продекламували вірші про страшні роки лихоліття. Тематичну виставку з книг підготувала завідуюча бібліотекою. І нині, запалюючи свічку, тихенько молимося за спокій, за світлу пам’ять померлих. Знаючи, що головне - не забувати їх, невинних жертв сталінського терору, що так і не дожили до весни тридцять третього…
Надія ОВДІЮК,
директор Мізоцького БК.

Comments are now closed for this entry