Керівництво Національного банку встановило собі зарплати, що вдвічі-втричі перевищують платню Президента України

 

 

Ніхто не візьметься стверджувати, що працівники головного банку країни живуть на саму зарплату. Але навіть ті гроші, які банкіри отримують у бухгалтерії, можуть шокувати громадськість.
Нам вдалося здобути доступ до податкових звітів про доходи глави Нацбанку Володимира Стельмаха і його першого заступника, а насправді - реального керівника НБУ - Анатолія Шаповалова.


Отже, за весь 2008 рік Володимирові Стельмаху в Національному банку нараховано 1 мільйон 548 тисяч гривень. Причому його річна зарплата становила 1 мільйон 513 тисяч гривень. Це майже втричі більше, ніж зарплата Президента України: за 2008 рік Ющенку виплатили 492 тисячі гривень.
Торік, коли гривня обвалилася на 50%, Стельмах не гребував і матеріальною допомогою - взяв 28 тисяч гривень. У першому кварталі 2009, коли Стельмах переважно був на лікарняному, йому нараховано 446 тисяч 700 гривень зарплати - лише на 30 тисяч гривень менше, ніж у попередньому кварталі. Тобто тотальне скорочення зарплати в зв'язку з кризою не зачепило головного банкіра, який частково за цю кризу несе відповідальність. Що більше, за перший квартал 2009 року Стельмаху знову нараховано... 12 тисяч 800 гривень матеріальної допомоги.
За останній рік вплив Володимира Стельмаха у Нацбанку ослаб. Кермо поточної діяльності перебуває в руках Анатолія Шаповалова - першого заступника Стельмаха. Саме ця людина є «ключем» для відкриття рефінансування комерційним банкам з боку НБУ...
...Попри все, Анатолій Шаповалов також не був обділений офіційною зарплатою у Нацбанку. Нараховані йому доходи в 2008 році становили 1 мільйон 188 тисяч гривень, що вдвічі більше, ніж у Президента України. З цієї суми 1 мільйон 159 тисяч - зарплата, а 25 тисяч - матеріальна допомога, яку Шаповалов також не посоромився взяти.
У першому кварталі 2009-го нараховані доходи Шаповалову становили 300 тисяч гривень. З них зарплата - 282 тисячі 400 гривень. Звісно, куди без матеріальної допомоги - вона дорівнювала за січень - березень 12 тисячам гривень...
(«Експрес» (скорочено).

Comments are now closed for this entry