Очільником Здолбунівської районної ради сьомого скликання став Олег Дацюк

Депутати нового скликання Здолбунівської районної ради офіційно взялися до роботи. 19 листопада відбулася перша сесія сьомого скликання. У залі з’явилося чимало нових облич, ідей та переконань. І тепер плідна праця залежить насамперед від того, наскільки злагоджено взаємодіятимуть ті, кому довірила представництво громада.
Тим часом вранці у середу новообрані депутати поступово займали свої місця. Чимало з них у сесійній залі є новачками, адже з попереднього скликання до нинішнього «перескочили» лише 8 обранців. Тому поки що більшість з 34 обраних депутатів тільки «оббуваються» та знайомляться з особливостями роботи ради.
Насамперед голова районної виборчої комісії Тетяна Рожко привітала обранців та вручила їм посвідчення. Присягу традиційно зачитав найстарший депутат цього скликання Володимир Балабат.


Перед новим депутатським корпусом виступив наш земляк Володимир Ковальчук, якого напередодні обрали головою Рівненської обласної ради. Він подякував за довіру та пообіцяв усіляко сприяти, щоб наш район активно розвивався, а також плідно співпрацювати з тим, кому нині довірять очолити Здолбунівську районну раду.
По тому сесія розпочала роботу. До тимчасової президії обрали Олександра Андріюка від Аграрної партії України, Олега Дацюка від ВО «Батьківщина» та Василя Тимощука від Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Саме ці політичні сили представлені у новій раді найбільшою кількістю депутатів – по 7 осіб кожна. Головував на сесійному засіданні Олександр Андріюк.
Чільним питанням цього сесійного дня було, звісно, обрання голови Здолбунівської районної ради. У результаті депутати обирали з двох кандидатів – Олега Дацюка від ВО «Батьківщина» та Юрія Шадого від об’єднання «Самопоміч». Незважаючи на те, що кулуарні розмови чітко засвідчували «чия візьме», перед голосуванням, як і годиться, обидва кандидати на посаду очільника райради представили власне бачення того, як вони діятимуть за умови обрання на посаду.
Олег Дацюк зазначив, що прагнутиме об’єднати район та закінчити політичні непорозуміння, і пообіцяв працювати на благо нашого краю. Мовляв, у районі має панувати не політика, а активна і плідна господарська діяльність. Натомість Юрій Шадий переконував депутатів, що він також має бачення того, як конструктивно працювати у районі. Як освітянин, пан Шадий насамперед зазначив про необхідність оптимізації освіти, що дасть змогу у майбутньому не тільки виховувати справжніх інтелектуалів, але й створювати для них привабливі умови роботи.
Голосування відбулося без несподіванок: двадцять депутатів підтримали кандидатуру Олега Дацюка, дванадцять – Юрія Шадого. Тож відтепер очолюватиме Здолбунівську районну раду представник ВО «Батьківщина». На посаду свого заступника Олег Дацюк запропонував «свободівця» Олександра Бухала, якого прогнозовано підтримали тими ж двадцятьма голосами. На цьому кількагодинне засідання й завершилося.
Як працюватимуть нові депутати, і чи вдасться їм більш-менш залагоджено ухвалювати ті рішення, які є важливими для поступу району, за результатами «сесії знайомства» сказати важко. Хоч ті, кому доводилося цього дня виступати, закликали об’єднуватися і конструктивно діяти разом, щоб встигнути зробити якнайбільше. Тож районним обранцям залишається усвідомити, що вибори завершилися, та взятися до праці. І довести виборцям, що до цієї зали тридцять чотири обранці прийшли таки не грати у політичні ігри.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry