Під час семінару.

«Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю» - зазначено в основному законі нашої держави. Третя стаття Конституції України засвідчує базові фундаментальні права людини, які порушуються, коли йдеться про таке жахливе явище, як торгівля людьми.
Саме про протидію торгівлі людьми йшла мова минулого тижня під час семінару, який відбувся у Здолбунові за участю представників державних установ та служб. Тренінг «Протидія торгівлі людьми, ідентифікація постраждалих та робота з ними» відбувся у рамках проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні».


Представники районних управлінь соцзахисту та юстиції, центру зайнятості, освітяни, медики, правоохоронці та інші спе­ціалісти зібралися, щоб спільно вибудувати чітку схему взаємодії задля ефективного впровадження законодавства у сфері протидії торгівлі людьми. Семінар відбувся з ініціативи директора Здолбунівського районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Тетяни Павлової.
Коли мова заходить про торгівлю людьми, то у суспільстві одразу спрацьовують певні стереотипи. Тому про масштаби цього явища та про його серйозність з точки зору порушення прав людини відомо дуже мало.
Позатим, цей вид злочинної діяльності є дуже приваб­ливим для зловмисників. Адже за рівнем прибутковості у світі він займає третє місце після торгівлі зброєю і наркотиками.
- Такі семінари проходять в одинадцяти областях України, - розповідає керівник центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько. - Вони спрямовані на те, щоб зафіксувати та розширити взаємодію між службами, які протидіють торгівлі людьми. Тобто спеціалісти повинні дізнатися один про одного, зрозуміти власні можливості, ресурси та повноваження. Щоб за потреби вони могли ефективно та комплексно допомогти тим, хто постраждав внаслідок торгівлі людьми.
Важливо усвідомлювати, наскільки страшними є наслідки таких злочинів. Адже людину, яка потрапляє у тенета злочинців, можуть експлуатувати дуже довго. Тому зловмисники щоразу вигадують нові витончені пастки, у які може потрапити кожен. Зараз триває військовий конфлікт на Сході України, ситуація там тривожна та нестабільна, і невпевненість людей також використовують на користь незаконного збагачення. До прикладу, нещодавно з’явився новий вид шахрайства, коли переселенцям обіцяють начебто допомогти отримати статус біженця у Європі. Але оскільки військовий стан у нашій країні не оголошений, це, звичайно, неможливо. Тож жінки потрап­ляють у тенета сексуального рабства, неповнолітніх втягують у збройний конфлікт. Тому кожному з нас потрібно вміти захищати свої права.
Під час семінару присутні займалися у групах і намагалися на практиці виявити зовнішні та приховані ознаки торгівлі людьми, вирішували, як діяти у конкретних ситуаціях та як забезпечити найефективнішу допомогу постраждалим від дій зловмисників.
- Центр «Чайка» вже давно займається цим напрямком діяльності, - розповідає Тетяна Павлова. – Користь семінару очевидна, адже запрошені з різних установ зрозуміли, яким широким є коло людей, причетних до виявлення цієї проблеми. Кожен чітко усвідомив, хто чим повинен займатися, щоб забезпечити надання комплексу соціальних послуг тим, хто цього потребує. Врешті, всі зрозуміли, що торгівля людьми – це велика проблема, і вона стосується кожного. І щоб не потрапити у халепу, потрібно отримати знання про те, як себе убезпечити.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry