Котовиця – мальовниче місце у Копитковому, про яке тутешні жителі розповідають легенди. Кажуть, колись десь тут протікала річечка Кутовиця, від назви якої і пішло це найменування. Розповідають, що у давні часи син місцевого пана вирішив напоїти тут коней, але, заїхавши на водопій, разом з кіньми пішов на дно… Ніхто зараз вже не розкаже, як воно усе було насправді, але істина в тім, що у цій місцевості з-під землі б’ють джерела. З чистою, смачною і, схоже, цілющою водою.


Ще кілька років тому на цьому місці стояла тільки дерев’яна огорожа, а нині тут чекає спраглих подорожніх ошатна криничка та невеличка глибока водойма з кришталево чистою водою. «Окультурювати» цю місцину взялися голова Копитківської сільської ради минулого скликання Марія Фішер та керівник місцевого ФГ ім. Шевченка Віктор Атаманюк (на фото внизу).
- Вода дуже добра. Я її часто беру, інші місцеві жителі також, - розповідає Віктор Данилович, набираючи з криниці холодної води. – Тепер тут можна відпочити, подихати прохолодою. Сільський голова потратила багато часу та зусиль на облаштування цього місця. А згодом ми залучили спеціалістів, які й розчистили канал, провели трубу…
Основні роботи закінчили цієї осені. Але Марія Фішер все ж має на меті довести почату справу до завершення:
- Посадимо тут дерева, квіти, обов’язково встановимо стенд, який інформуватиме про історію цього місця, - розповідає Марія Дмитрівна. - Щоб люди могли відпочивати, набирати воду. Нехай залишається криничка чистою для майбутніх поколінь.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry