поспілкувалися деповчани з колегою, який захищає Україну

Олексій ЛУЦИШИН (зліва) та Йосип ГАВРИЩАК.

 

Минулої п’ятниці працівники вагонного депо Здолбунів зустрілися зі своїм співробітником, воїном АТО Олексієм Луцишиним, який зараз перебуває у відпустці. Начальник вагонного депо Йосип Гаврищак вже не вперше організовує зустрічі колективу з воїнами-співробітниками, адже вважає таке спілкування корисним і для деповчан, і для військових.

Олексія, слюсаря з ремонту рухомого складу, мобілізували ще наприкінці квітня цього року. Нині він служить на Донеччині командиром інженерно-саперного взводу у Першій окремій гвардійській Новоградській танковій бригаді. Бригада вважається елітною, адже у розпорядженні військові мають танки Т-64БМ «Булат», яких, за словами бійців, російські військові бояться, як вогню.
На зустріч з колегами Олексій Луцишин прийшов у військовій формі, щоб ті могли на власні очі побачити щоденний одяг українського солдата, наданий державою.
Боєць розповів багато цікавого про військові будні українських солдатів. Запевнив, що з харчуванням проблем немає: продукти постачають і держава, і волонтери. Воїн каже, що задоволений своїм керівництвом, адже обидва командири батальйону, як попередній, так і нинішній, дбають про простих солдатів, не залишають їх напризволяще у важкі хвилини.


Розповідаючи про стосунки з місцевим населенням, Олексій зазначив, що нашим солдатам доводиться до нього ставитися з осторогою та пильно придивлятися. Більшість східняків про свої переконання мовчить, тому й важко визначити, хто чим «дихає». Через це солдати часто наражаються на небезпеку. Зате з дітьми набагато простіше. Вони радіють кожному бійцеві: завзято махають машинам з військовими, дарують малюнки. Бо ж знають, що солдат обов’язково пригостить чимось смачненьким.
На жаль, на населення Сходу України з величезною силою впливає російська пропаганда, вимушений констатувати боєць. Телеканали агресора тільки й твердять про «київську хунту» та «карателів» і розповідають про безчинства української армії. Тому вороже налаштованих людей є також досить багато. Хоч є й ті, хто підтримує українських солдатів. Тож контакти з місцевими налагоджувати варто, переконаний воїн.
Згадав Олексій і про підтримку та допомогу, яку постійно надають йому деповчани. Щиро захоплюється тим, що у його рідному депо працюють такі чуйні та свідомі українці. Боєць вдячний за буржуйку, яку виготовили та передали йому співробітники. Розповідає, що точно таку ж пічку-буржуйку, передану з вагонного депо, бачив у своїх сусідів-бійців. Тим часом колектив депо має на меті і надалі посильно допомагати нашим воїнам, щоб полегшити їхнє перебування на передовій.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry