на тридцять п’ятій сесії міської ради п’ятого скликання, яка відбулася 7 жовтня

Оскільки попередньо відбулися засідання постійних депутатських комісій, на яких обранці громади детально вивчали питання порядку денного сесії, окремі моменти ще раз уточнювалися під час депутатського дня, деякі рішення на пленарному засіданні приймались одразу. Було внесено зміни до цьогорічного бюджету і до місцевих програм, обговорено проекти положення про громадські слухання, порядку присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна у місті, рішення “Про доповнення до переліку ставок єдиного податку для фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності та встановлення розміру ставок”(матеріали цих проектів розміщені на офіційному сайті Здолбунівської міської ради (zdolbyniv.rv.ua). Міська рада створила тимчасову депутатську комісію зі здійснення контролю за діяльністю об’єктів торгівлі, сплатою місцевих податків і зборів та земельного податку, яку очолив депутат В. В. Ткачук.


Надано громадянам сім земельних ділянок в районі газобалонного складу для спорудження житла. Серед тих, хто отримав їх, і три багатодітні сім’ї, які виховують п’ять та більше дітей.
На сесії розглянуто ряд інших питань та прийнято відповідні рішення.


Здолбунову потрібен ще один дитсадок
З цим твердженням не могли не погодитись депутати, обговорюючи шляхи зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази дошкільних і позашкільних навчальних закладів, приведення їх мережі у відповідність з можливостями бюджету та потребами населення.
Зроблено і робиться чимало, однак і проблем залишається багато. Про це говорили міський голова І. О. Ольшевський, секретар ради В. В. Капітула, депутати
О. Я. Сумко, В. М. Чуйко, М. В. Орлов, А. М. Мельничук.
У місті діє 5 ДНЗ. У них створені хороші умови для виховання малюків. Однак сьогодні для Здолбунова такої кількості дошкільних закладів недостатньо, адже в черзі на влаштування у дитсадок перебуває більше шестисот дітей. Аби хоч частково зняти напругу, в окремих ДНЗ відкрито додаткові групи. Тому міська рада доручила виконавчому комітету порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України про виділення коштів на будівництво сучасного дошкільного закладу в Здолбунові. Вирішено також вивчити можливість повернення приміщення ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (раніше там розміщувався ДНЗ “Сонечко”) у комунальну власність міста. В перспективі – створення по вул. Яворницького єдиного дитячо-юнацького дозвіллєво-оздоровчого комплексу.


Тарифи на тепло затвердили на рівні економічно обгрунтованих витрат
Прийняття подібних рішень завжди давалося непросто, надто ж зараз. Із запропонованою тепловиками ціною на тепло – 8,31 грн. за 1 кв. м загальної опалювальної площі, депутати не погодилися. Не влаштовував їх, запропонований директором КП “Здолбунівкомуненергія” В. А. Шавронською, 5-відсотковий рівень рентабельності підприємства.
Врешті-решт вони підтримали пропозицію, внесену головою постійної комісії з питань контролю бюджету, фінансів та податкової політики М. В. Орлова. Тож з 15 жовтня ц. р. за тепло населення сплачуватиме 7 грн. 92 коп. за 1 кв. м загальної опалювальної площі та 15 копійок за кожний квадратний метр загальної площі житла за обслуговування внутрішньобудинкових мереж теплопостачання. Разом ця сума становить 8 грн. 7 коп. і є на 9 копійок більшою, аніж була раніше.
Ніби і не набагато зросла вартість тепла та обслуговування мереж, та якщо брати до уваги, що для багатьох людей і попередня сума була надто великою, проблематичною видається оплата за тепло в новому опалювальному сезоні. А що вже казати про стан справ у теплопостачальному підприємстві, яке, окрім всього іншого, потерпає і через великі борги населення за спожите тепло. Тим часом минуло 15 жовтня, і людей дедалі більше цікавить: коли розпочнеться новий опалювальний сезон?
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry