У Здолбунівській РДА відбулося навчання для новообраних
керівників органів місцевого самоврядування

12 листопада відбувся семінар-нарада для ново­обраних керівників органів місцевого самоврядування. Організували зустріч-навчання з ініціативи Здолбунівської райдержадміністрації та за участі Здолбунівської районної ради. У семінарі взяли участь керівники, працівники відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації.
Насамперед голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук привітав присутніх та побажав усім наснаги і плідної праці на користь громад.
Перед тим, як розпочати розгляд питань порядку денного, заступник голови РДА Микола Орлов представив присутнім новообраних сільських голів.
Програма семінару-наради передбачала обговорення ряду питань, а саме: формування бюджету на 2016 рік, організації сесійної діяльності, застосування у кадровій роботі антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу і службу в органах місцевого самоврядування, змін у законодавстві щодо призначення пільг та допомог населенню, розроб­лення містобудівної документації на місцевому рівні (генерального плану населеного пункту, плану зонування та детального плану території), отримання замовником будівельного паспорта, умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозвільних документів на будівництво та ін.


Отримана інформація є корисною для новообраних очільників громад. Адже вони, розпочавши виконувати обов’язки, повинні одразу діяти правильно і припускатися якнайменшої кількості помилок, переконаний Микола Орлов.
- Програма семінару була насиченою, кожен учасник, окрім інформації, яка прозвучала з трибуни, отримав і електронний, розширений варіант виступів, - розповідає Микола Вікторович. - У контексті децентралізації важливо, щоб професійний рівень голів територіальних громад був достатнім для управління на своїх територіях. Тому методично та інформаційно ми готові допомагати всім сільським головам, які цього прагнуть. До семінару та до наданої інформації всі поставилися по-різному. Хтось захоплено конспектував, уважно слухаючи кожне слово, а хтось взагалі не відвідує жодних заходів, на які запрошує райдержадміністрація, як це робить Миротинський сільський голова. Цього разу очільники громад познайомилися один з одним та «озброїлися» певною базовою інформацією. Приємно було спілкуватися з людьми, які прагнуть щось змінити на краще у своїх селах, та чути питання, які свідчать про прагнення розібратися у суті речей.
Багато корисного дізналися під час заходу і його учасники.
- Це був надзвичайно цікавий та корисний семінар, адже сьогодні ми обговорювали різні сфери місцевого самоврядування - фінанси, діловодство, сесійну діяльність, планування, кадрову роботу та інше, - розповідає новообраний голова Здов­бицької сільської ради Світлана Година. -Те, що не встигли розповісти доповідачі, учасники мали змогу записати на USB флеш-накопичувачі, що дуже зручно. До того ж, ми отримали контактні дані відповідальних осіб РДА, з якими зможемо консультуватися за необхідності. Загалом інформації було багато, але її нам виклали у доступній формі.
Сектор інформаційного
забезпечення
Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry