У Спасівській школі реконструюють систему опалення

У Спасівській ЗОШ вже незабаром стане тепліше. З метою підвищення енергоефективності та забезпечення енергозбереження був розроблений проект «Реконструкція паливної з переводом на тверде паливо і заміна мереж Спасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. Сагайдачного,12 у с. Спасів Здолбунівського району» загальною кош­торисною вартістю 940,360 тис. грн.
У 2015 році з ініціативи Здолбунівської райдержадміністрації чотири проекти, включаючи згаданий, стали учасниками конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у цьому році. І всі вони стали переможцями та отримають фінансування від фонду.
Зараз у Спасові проводять роботи з реконструкції приміщення котельні, встановлення сертифікованого обладнання та заміни теплових мереж. Приміщення школи опалюватимуть від котельні на два твердопаливних котли «ARS-100», які працюють на дровах або торфобрикетах. ККД таких котлів становить 98 %. Основою майбутньої зовнішньої тепломережі є ізольовані пінополіуретаном труби, а радіа­тори опалення будуть обладнані регулювальними пристроями, що забезпечить можливість регулювання подачі тепла до кожного приміщення. Проектна потужність котельні – 200 кВт.


Загалом на реалізацію проекту у 2015 році виділено 803,558 тис. грн., з них 723,202 тис. грн. - кош­ти Державного фонду регіонального розвитку та 80,356 тис. грн. – кошти місцевого бюджету. Термін окупності проекту - 3 роки.
Після втілення проекту енергоефективність котельні зросте, а споживання енергоносіїв знизиться за рахунок застосування сучасного енергоефективного обладнання і матеріалів. Та найголовніше, що у навчальному закладі будуть створені належні умови перебування для школярів та колективу, переконаний директор Спасівської школи Василь Воробель.
- Звісно, проект дасть змогу економити, - розповідає Василь Васильович. - Якщо раніше опалення обходилося нам у 135 тисяч гривень на рік, то тепер зможемо зменшити витрати більше ніж у 2,5 рази. За планами, на опалення приміщення у рік витрачатимемо 50 тисяч гривень. Звичайно, хотілося б ще замінити вікна, зробити капітальний ремонт, але це все - у майбутньому. Зараз головне, що у школі буде тепло.
На сьогодні реконструкція котельні, встановлення сертифікованого обладнання та заміна теплових мереж реалізовані на 50 %.
Сектор інформаційного
забезпечення
Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry