Дванадцятого листопада у Здолбунівському вищому професійному училищі залізничного транспорту відбулася зустріч з автором проектів гербів Рівненщини.
У Юрія Петровича Терлецького робота непроста - творити герби та прапори. А створював він їх для багатьох населених пунктів не тільки Рівненщини, а й інших областей. І де б не бував відомий майстер геральдики, він усюди намагався зайти до поштового відділення та прид­бати кілька значків зі зображеннями гербів. За роки їх назбиралося стільки, що вимірює кількість значків уже навіть не тисячами, а кілограмами. Тож на зустріч в училищі геральдист привіз лише частину експонатів з особистої колекції.


Цікавою та захопливою вийшла розповідь гостя про історію походження символів, значення кожного елемента у складі емблеми, специфіку геральдики різних регіонів. Презентував він учням і власну книжку «Герби та прапори міст та сіл Рівненської області». А от молодь з непідробним інтересом відшукувала на стендах значки (про існування яких дехто навіть і не здогадувався) своїх рідних населених пунктів.
На прощання учні подякували Юрію Петровичу та запросили завітати до них знову, адже пізнавати рідний край не лише важливо, а й дуже цікаво.
Оксана БАЮН,
заступник директора з навчально-виховної
роботи ДНЗ «Здолбунівське ВПУЗТ».

Comments are now closed for this entry