Я б’юсь в той час, коли багато сильних і здорових людей в світі не вірять, що така боротьба взагалі можлива...
Я хочу, щоб світ знав, що визвольна боротьба триває, що українці б’ються...
Ніл ХАСЕВИЧ.

Цей вислів-епіграф постане не лише відлунням грізної пори боротьби ОУН-УПА за незалежно-самостійну Україну, а й голосом учасника визвольних змагань з агресивними діями сучасних ворожих сил, що зазіхають на територіальну цілісність сучасної нашої держави. Це голос Олександра Михайловича Шолудька, уродженця с. Уїздці, молодого патріота, бійця-учасника АТО, що загинув, виконуючи обов’язки визволителя, підірвавшись на розтяжці на Луганщині.


Двадцять третього вересня рідне село прощалося зі своїм земляком, який ще й не відчув повноти радощів земного життя.
Коли виносили тіло Олександра з подвір’я рідного дому, серця присутніх огорнув біль, а душі вразив болісний зойк матері бійця:
- Сину, вернись...
У народі вважають, що душа померлого ще сорок днів живе у його домівці. А він фізично пішов від мами, доні, дружини, рідних і близьких, щоб повернутись до них з небуття і в пам’яті лишитися навічно.
В останню путь рідними дорогами провели Олександ­ра Шолудька не лише односельці, а й вся Здолбунівщина, і дорога йому Україна. Болісним щемом відгукується й досі в душах наших обірване життя патріота, понівечені долі його рідних.
- Сину, вернись... Це не лише драма зраненої материнської душі Євгенії Миколаївни, це своєрідне послання нинішньому і майбутнім поколінням, щоб зазирнули у свої серця, відчули гідний сенс свого особистого життя заради Правди, Честі, Обов’язку людини бути Людиною, втіленням Божого творіння.
- Сину, вернись!.. І він повинен вернутись до нас в пам’ять своїм жертовним подвигом захисника рідної
землі.
...Нині мешканці Уїздець перейменовують окремі вулиці села, наприклад, Щорса, вишукуючи назви, далекі від його історичного минулого. То чи не варто рідну вулицю Олександра Шолудька перейменувати на його честь - в пам’ять історичних подій сьогодення нашої держави?
- Сину, вернись...
А Він назавжди з нами - вірний син Богом даної нам землі.
Олексій ПИЛИПЧУК,
с. Уїздці.

Comments are now closed for this entry